Передплата 2024 «Добра кухня»

Новий алгоритм стаціонарного лікування: чого очікувати пацієнтам із COVID-19

  • 31.03.2020, 13:35
  • 830

Міністерство охорони здоров’я оновило алгоритми стаціонарного лікування пацієнтів, заражених коронавірусом

Про це повідомляє НВ.

Стаціонарне лікування повинно обов’язково надаватися:

  • хворим з підозрою/ підтвердженням COVID-19 в середньому і важкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
  • пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які відносяться до групи ризику розвитку ускладнень (з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями, тяжкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації, онкологічними захворюваннями).

Читайте також: «Люди мають заробляти гроші», — Шмигаль заговорив про скасування карантину

Крім того, визначено алгоритм медичного сортування: за тяжкістю захворювання, необхідності починати заходи медичної допомоги та наявністю важкого гострого респіраторного синдрому, пов’язаного з коронавірусом.

Всім пацієнтам з коронавірусом, що знаходяться в стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

Крім цього, вагітні жінки з підозрою на COVID-19 повинні бути госпіталізовані в спеціалізований стаціонар, вся терапія повинна проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

Всі алгоритми ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, і є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України.

Станом на вівторок, 31 березня, в Україні 549 лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом, 8 пацієнтів одужали, 13 померли від ускладнень.

Схожі новини