Передплата 2024 ВЗ

Ніна Южаніна закликала владу підтримати підприємців у кризові часи

  • 19.03.2020, 19:55
  • 755

Ухвалений закон про звільнення від сплати податків підприємців полегшує ведення бізнесу в умовах загальнодержавного карантину через епідемію коронавірусу. Однак певні законодавчі норми ще мають буди доопрацьовані та змінені

Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна у відеоблозі на Фейсбук.

Вона пояснила суть норм ухваленого закону щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19).

«Це стосується саме звільнення від сплати єдиного соціального внеску фізичних осіб підприємців за два місяці — це березень і квітень. Так от, ця норма буде стосуватися всіх фізичних осіб підприємців, які перебувають і на загальній системі оподаткування, і на спрощеній системі оподаткування», — розповіла Южаніна.

Водночас вона наголосила, що йдеться про звільнення від сплати ЄСВ лише персонально підприємця.

«За найманих працівників потрібно буде платити обов’язковий єдиний соціальний внесок у розмірі 1039 грн., який визначений як мінімальний внесок», — додала вона.

Водночас звільнення від сплати податку за землю та податку на нерухоме майно викликало величезну кількість різних думок експертів.

«Особливо це думка Асоціації міст України, яка звернулася до президента з проханням накласти вето на цей закон. За їх підрахунками місцеві бюджети втрачають 16 мільярдів гривень. Це досить велика цифра. Це якраз ті гроші, які їм вкрай потрібні, якраз під час тих заходів, які поширені на всю територію України, я маю на увазі загальнодержавний карантин», — сказала Ніна Южаніна.

«Мені би хотілося ще зазначити, що коли ми очікували зміни для бізнесу і полегшення діяльності бізнесу, то вони мали бути виваженими, а підхід продуманим.

Тому зауваження, які зараз лунають звідусіль про те, що звільнили не тих, кого насправді було би потрібно, я теж підтримую", — також додала вона.

Ніна Южаніна підкреслила, що місцеві податки — це право місцевих бюджетів, місцевих громад і вони визначаються не з мінімальної суми. Наприклад єдиний внесок — від 0 і до 10%; податок на землю — від 1 і до 3%; податок на нерухомість від 0 і до 1,5%.

Крім того, саме на місцеві влади покладена відповідальність із забезпечення виконання заходів карантину, тому вони розраховують на кошти від сплачених податків.

«А так виходить, що не зовсім коректно вчинили. Тим більше не передбачили з державного бюджету компенсацій на ці витрати», — наголосила депутатка.

«Я сподіваюся, що наступними проектами законів все ж таки буде підібраний абсолютно здоровий з економічної точки зору підхід для того, щоб покращити умови і полегшити фінансове навантаження і на бізнес, і точно допомогти просто громадянам», — сказала Ніна Южаніна.

«Ми маємо зробити все для того, а такі інструменти є через податкове законодавство, щоб у людей, які мають протриматися, не отримуючи доходи протягом декількох місяців, були такі можливості», — додала вона.

Схожі новини