Передплатити Підтримати

В одній картині — двісті відтінків «шкільного» пластиліну


Художниця зі Львова — єдина, хто на міжнародних виставках представляє роботи у цій оригінальній техніці

Пластиліновий живопис — так називає своє мистецтво молода художниця Алла Вострякова (на фото). Філігранні картини цієї мисткині встигли зробити фурор на міжнародних виставках. Алла — одна з десяти митців у світі, хто малює картини пластиліном. Про унікальність свого мистецтва, процес створення пластилінових картин та ціни на ексклюзивні роботи Алла Вострякова розповіла кореспонденту “ВЗ”.

«Ще ПІД ЧАС навчання на художника-модельєра в Брянківському технолого-економічному технікумі, що на Луганщині, мій викладач з живопису і малюнку випадково показала мені картину, виконану пластиліном. Ця техніка заворожила мене оригінальністю, — розповіла “ВЗ” Алла Вострякова. — З 2001 року почала серйозно займатись пластиліновим живописом. У 2010 році вийшла на закордонний рівень. Місяць працювала у Китаї. Проводила мистецькі майстер-класи у Німеччині. Мої роботи виставлялися в Угорщині. Є у приватних колекціях у Болгарії. Я — єдина мисткиня, яка представляє подібну техніку на міжнародних виставках. Тому мої картини створюють чималий ажіотаж в Україні та за кордоном».

Пані Алла зізнається, що фотографічності зображення вдається досягти завдяки змішуванню кольорів. “В одній роботі використовую понад двісті відтінків, — каже. — Особливого терпіння вимагають мініатюри розміром 4 на 6 см, 9 на 13 см. Над картиною 20 на 30 см працюю не менше місяця. Більші полотна створюю чотири місяці. Ціна картини залежить від розміру і складності сюжету. Найпростіші — від 50 євро. Хоча зовсім простих сюжетів не вибираю. Кожна робота ексклюзивна, дві однакові картини створити неможливо. Найбільше люблю працювати над портретами. Мої клієнти — поціновувачі високого мистецтва, колекціонери. Замовляли у мене роботи на подарунки високопосадовцям”.

Для такого ексклюзивного мистецтва художниця використовує звичайний пластилін для шкільної творчості. “Пластилін має бути яскравий і м’який, — наголошує Вострякова. — Віддаю перевагу двом вітчизняним маркам без домішок. Закордонний пластилін мені не підходить, ним користуються майстри для пластики та скульптурної роботи. Основа картин — оргскло, яке є міцним, але водночас легким. Оргскло не пропускає ультрафіолет, тож барви не вицвітають, а пластилін не тече навіть при 35 градусах вище нуля. Через вміст у пластиліні воску роботи не тріскають і при мінус 5”.