Передплата 2025 «Добрий господар»

Пощастило тим, хто воду з «Гірного» отримує

Не всі знають, але це важливо. КП «Дрогобичводоканал» входить до складу невеличкої групи вітчизняних водопровідно-каналізаційних підприємств, які воду своїм споживачам подають виключно з артезіанських свердловин. Зрозуміло, що за своїми якісними показниками така вода вигідно відрізняється від води, яка безпосередньо з річок та озер подається

Станом на сьогодні на балансі КП «Дрогобичводоканал» перебуває 59 артезіанських свердловин. На водозаборі «Гірне», звідки воду отримують споживачі з Трускавця, Стебника, кількох сіл Стрийського та Дрогобицького районів, а також більшої частини Дрогобича, експлуатуються 27 свердловин. Ще чотири свердловини, які тут є, мають статус спостережних. Другий, менший за розмірами водозабір «Уріж», базується в селі Уріж. Тутешня «кринична» мережа складається з 19 експлуатаційних та 9 спостережних свердловин. Як у Гірному, так і в Урожі вода з річок Стрий та Бистриця для централізованого водопостачання не використовується. Уся вода, яку КП «Дрогобичводоканал» своїм споживачам реалізує, виключно свердловинного походження. Найвищої якості.

У принципі, це давно відомо. Але ж ніщо не дається назавжди. Приємно, що про високу якість своєї послуги колектив КП «Дрогобичводоканал» дбає щоденно. Що це саме так стало відомо після недавнього офіційного висновку Державного підприємства «Українська геологічна компанія», яке упродовж двох останніх років досліджувало запаси та якість води з водозабору «Гірне». Важливо знати, що воду в Гірному, як інформує пресслужба КП «Дрогобичводоканал», досліджували чотири рази. Окремо влітку, восени, взимку та навесні. Відбір проб здійснювався з кожної свердловини. Згідно з висновком науковців із центральної лабораторії ДП «Українська геологічна компанія», вода з «Гірного» належить до 1 класу підкласу 1(2). «Відмінна», дуже чиста вода з ухилом до класу «доброї», чиста вода бажаної якості".

Важливо знати, що згідно з ДСТУ «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання» для джерел питного водопостачання класифікація оцінювання якості підземних вод України налічує чотири класи. Перший клас — відмінна, бажана якість води. Другий клас — добра, прийнятна якість води. Третій клас — задовільна, прийнятна якість води. Четвертий клас — посередня, обмежено придатна, небажана якість води.