Як зберегти здоров’я і знайти щастя: ключові поради для гармонійного життя
Сьогодні уникнути стресових ситуацій майже неможливо, наше життя стає більш динамічним і напруженим. Як зберегти при цьому свою енергію і здоров’я, не піддатися шкідливим звичкам і не зіпсувати стосунки з близькими людьми? Вибирайте правильний темп життя. Чим більш метушливі будні - тим менше в них любові. Але без любові в житті людини все розвалюється
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/530583/stres.jpg)
Тому для початку просто стримайте швидкість. Є такі, що чинять з точністю до навпаки: в гонитві за успіхом все більше і більше працюють, сподіваючись, що така гонитва принесе їм щастя. Це не так.
Чи зустрічали ви коли-небудь людину, яка закохалася, наздоганяючи автобус або працюючи по 80 годин на тиждень? Зазвичай люди закохуються у відпустці, гуляючи вздовж пляжу, за вечерею зі свічками під акомпанемент легкої музики. Змініть темп життя, щоб стати щасливішим.
Відпочивайте від роботи. Подумайте, якій частині вашого організму потрібен відпочинок: тілу? розуму? почуттям? Відпустка передбачає, що ви не працюєте. Наприклад, ви зайняті розумовою працею. Це означає, що мозок потребує перерви. Спробуйте просто розслабитися.
Дозвольте серцю взяти гору над собою, дозвольте йому говорити, відчувати, бути, і зрозумієте, що таке справжній відпочинок. Чи є альтернативи природі? Звичайно. Все, що дозволяє вам відчувати, а не думати, все, що змушує забути про минуле або майбутнє, повністю переносить вас в теперішнє. Наприклад, танці, малювання, спів.
Вчіться говорити «ні». Не сказавши «ні» і поступившись, коли не хочеться робити щось, ми відчуваємо образу. Ми ображаємося на тих, хто, як нам здається, винен в ситуації, хто загнав нас у кут, тож ми не змогли відмовити. Ми почуваємося жертвою. Але подумайте: сказати іншому «ні» означає сказати «так» собі самому. Комусь важко відмовити іншим, тому що вони не здатні сказати «так» самому собі. Інакше кажучи, вони не беруть себе в розрахунок. Але чому інтереси, потреби і бажання інших людей важливіші для нас, ніж наші власні потреби і бажання? Спробуйте відповідати так: радий би вам допомогти, але у мене є попередні зобов’язання. Зобов’язання перед ким? Перед собою.
Продумайте правила сімейного життя. У розвиненому світі сімейний уклад змінився кардинально. У сім'ях, де обоє працюють, а літні батьки живуть окремо, коли можна купити напівфабрикати або поїсти поза домом, ритуали, правила поведінки, очікування стають іншими. У наші дні не традиції, а випадок вирішує, хто за що відповідає і що від кого потрібно. Перед шлюбом закохані повинні сісти і, поміркувавши, письмово скласти угоду про все. Які цінності вони поділяють і які встановлення не можна порушувати? Скільки дітей вони хочуть? Хто стане основним годувальником? Де вони житимуть і якого розміру будинок їм потрібен? Хто миє посуд, а хто веде сімейний бюджет? Необхідно все відкрито обговорити, щоб потім ніхто не скаржився, що його змушують виконувати правила, на які він не підписувався.
Харчуйтеся з розумом. Запитайте будь-яку людину, що дає більше сил — м’ясо чи овочі, і вона відповість — м’ясо. Люди вважають, що м’ясо дає більше енергії, оскільки в ньому більше калорій. Але якщо застосувати бізнес-підхід, стане ясно, що в залік іде не виручка, а прибуток, а значить, доведеться врахувати витрати. У дієті працює той самий принцип, що і в діловому світі: м’ясо дає багато енергії, це точно, але задумайтеся, скільки енергії потрібно, щоб його перетравити й засвоїти. Скільки вам залишиться сил для справи? Майже нічого. Ось чому після важкої м’ясної їжі так хочеться спати. Навпаки, овочі містять мало калорій, але на їх засвоєння витрачається небагато калорій, що залишає для ваших справ енергії з надлишком.
Мотивуйте себе за допомогою почуття гордості. В ході одного експерименту три групи людей по черзі запрошували в кімнату з шоколадними тортами. Першій групі нагадали про почуття провини, яке вони відчувають, з'ївши торт. Другій групі запропонували подумати про те, як вони пишатимуться своєю силою волі, якщо зможуть відмовитися від спокуси. Третій групі інструкцій не давали. І ось результат: менше за всіх з'їли ті, до чиєї гордості волали експериментатори. Висновок: почуття гордості краще допомагає протистояти спокусі, ніж почуття провини. Сором і вина поглинають сили, необхідні для боротьби зі спокусою. Гордість же надає енергії, яка живить волю до опору. Цей факт має певне значення для опору таким поширеним сьогодні людським слабостям, як переїдання, відкладення справи із дня на день, і лінощі.
Нінель Кузнецька.