Найвищі зарплати мають ті, хто підвищує нам тарифи…
Верховна Рада проголосувала за збільшення зарплат працівникам міністерств ще на 70%
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/530452/nkrekp.jpg)
Найбільша середня зарплата серед усіх органів влади — у працівників Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). І становить вона 90,1 тисячі гривень — за станом на лютий 2025 року. Про це з посиланням на дані Мінфіну повідомляє OBOZ.UA.
Голова Нацкомісії Юрій Власенко за грудень задекларував зарплату 236 тисяч 475 грн. Зарплати в комісії регулюються профільним законом і значно перевищують середній рівень зарплат у будь-якому іншому органі влади. Водночас у Міністерстві енергетики, яке відповідає за цілу галузь, зарплати значно нижчі. Міністр енергетики Герман Галущенко торік у середньому заробляв 132 тис. 871 грн на місяць. А він — член уряду і державний топменеджер.
Для порівняння, середня зарплата українських чиновників у центральних держорганах у лютому-2025 становила «лише» 51,41 тисячі грн. Насправді більшість співробітників держорганів заробляють значно менше, ніж 50 тисяч грн. В Україні - 156,2 тисячі чиновників, 118,2 тисячі з них — жінки. Наприклад, Тетяна Бурбоят, яка вже близько п’яти років працює головною спеціалісткою в Мінстратегпромі, торік «чистими» заробляла лише 28 тисяч 445 грн на місяць. Ба більше — в одних держслужбовців відбулося зростання заробітних плат, тоді як іншим їх значно урізали.
Причина — торішнє рішення щодо обмеження рівня премій (премія може становити до 30% зарплати). Раніше в межах фонду оплати праці керівники могли перерозподіляти кошти. Наприклад, щомісячно виділялись зарплати на 100 співробітників, але замість того працювали, наприклад, 80. Зарплати непрацевлаштованих 20 осіб перерозподіляли у вигляді премій між 80 працівниками. Але минулого року такі «схеми» заборонили.
Насправді навіть можновладці в центральних органах влади в Києві заробляють не так багато (як для столиці). Наприклад, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, маючи чи не найбільшу зарплату серед усіх народних депутатів, торік «на руки» отримував зарплату 68 тисяч 473 грн (88 тисяч 927 грн до сплати податків). Цікаво, що його підлеглий, керівник апарату ВР В’ячеслав Штучний задекларував «чисту» місячну зарплату в розмірі 120 тисяч 355 грн. А начальник автобази Управління справами ВР Борис Богославець торік у середньому заробляв 105 тисяч 227 грн. Тобто голова Верховної Ради заробляє значно менше, ніж директор парламентської автобази…
А тим часом…
Нещодавно Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт № 8222. Це закон щодо впровадження єдиних підходів до оплати праці державних службовців через класифікацію посад і чітке розділення зарплати на фіксовану (не менш ніж 70%) та варіативну (не більше 30%) частини. Як ідеться у пояснювальній частині документа, «ці зміни спрямовані на підвищення прозорості та справедливості в оплаті праці держслужбовців».
«Грошей на підвищення мінімальної зарплатні немає, — коментує, зокрема, програма „Контекст“. — Зате чергове підвищення отримали наші чиновники… Зарплати українських чиновників за минулий рік зросли на 61%. У центральних і державних органах зарплатня становила 62 тисячі гривень. Наразі вона практично у 3,5 раза перевищує середній рівень по країні. Це офіційна статистка Міністерства фінансів. А Верховна Рада на днях проголосувала за збільшення зарплат працівникам міністерств ще на 70%»…