Передплатити Підтримати

Дзідзя «записали» до… літературних героїв


Учасники літературно-карнавальної ходи вигукували: “Читати — круто!”

Понад сто читачів та працівників дитячих бібліотек Львова у костюмах казкових, літературних персонажів взяли участь у традиційному карнавальному параді в центрі міста. Львів’яни, гості міста, іноземні туристи не лине впізнавали Гаррі Поттера, Мері Поппінс, Алісу з Країни Чудес, Снігову Королеву, Білосніжку, Шехерезаду, принцес, мушкетерів, ковбоїв, а й залюбки фотографувалися з ними.

Під час театралізованої ходи читачі вигукували гасла: «Читати — круто!», «Нові книжки в бібліотеці - кращі ліки, ніж в аптеці!», «Хто читає, той все на світі знає». Діти також власноруч виготовили обкладинки популярних книг світової літератури (від класиків — до сучасних письменників) і прорекламували їх. У розмові з кореспондентом «ВЗ» читачі зізнавалися: зачитуються творами Нестлінґер, Кіплінга, Даррелла, Монтгомері, Ягелло. Серед сучасних українських авторів популярні Михайло Рутківський, Оксана Думанська, Галина Вдовиченко, Андрій Курков. Чимало школярів захоплюється фантастикою, детективами.

Цікаво, що до літературних героїв завітав навіть «модний» серед молоді співак… Дзідзьо. Його образ «приміряв» на себе семикласник 46-ої львівської школи Влад Мирошниченко.

- Ми з батьками переїхали з міста Лисичанська, що на Луганщині, - каже школяр. — Люблю слухати пісні Дзідзя і хотів відчути себе в ролі улюбленого співака. У своєму рідному місті я був одним з найактивніших читачів. На жаль, там не організовували цікавих літературно-карнавальних свят, як у Львові. Тож на такій акції вперше. Наступного року здивую усіх найфантастичнішим костюмом.

Завідувач 29-ої бібліотеки для дітей, що у Брюховичах, Галина Кривуля вийшла на парад у ролі… Баби-Яги, а її шестирічна онука Поліна — Чарівниці з книги про Гаррі Поттера. Дівчинка зізнається: читати їй навіть цікавіше, аніж дивитись мультики.

- У чотири рочки Поліна знала всі літери, читала казки, - каже Галина Кривуля. — Бере участь у літературно-театральній студії «Чарівна торбинка», що працює при нашій бібліотеці. Там і костюми підібрали.

Централізована бібліотечна система для дітей Львова (до неї, окрім центральної, входить 16 бібліотек-філіалів) в літературно-карнавальній ході бере участь сім років поспіль, - каже провідний бібліотекар ЦБС, модератор міських свят та фестивалів Тетяна Пилипець. — Львів отримав почесний статус «Місто літератури ЮНЕСКО». Ми прагнемо, аби діти та дорослі відірвалися від комп’ютерів, планшетів і поринули у світ книги.