Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Пам’ятник футболісту Дані Алвесу демонтували

Влада бразильського міста Жуазейру, де народився захисник «канаріньос», відреагувала на вирок іспанського суду, що визнав його ґвалтівником

Монумент був нівроку, заввишки з живого Дані Алвеса... Але пам'ятника знаменитому уродженцю Жуазейру в цьому місті вже немає. Фото reddit.com.
Монумент був нівроку, заввишки з живого Дані Алвеса... Але пам'ятника знаменитому уродженцю Жуазейру в цьому місті вже немає. Фото reddit.com.

Влада бразильського Жуазейру, розташованого на північному сході країни, наказала демонтувати встановлений там пам’ятник уродженцю цього міста, ексфутболісту іспанської «Барселони» й збірної Бразилії Дані Алвесу, інформує G1. Причина — вирок іспанського суду, який нещодавно визнав 40-річного футболіста винним у зґвалтуванні 23-річної жінки.

Монумент був нівроку, заввишки з живого Дані Алвеса… Але пам’ятника знаменитому уродженцю Жуазейру в цьому місті вже немає. Зробити це рекомендувала раніше прокуратура бразильського штату Баїя.

Нещодавно статую Дані Алвеса кілька разів розфарбували, а потім обмотали клейкою стрічкою… 8 березня цього року, на Міжнародний жіночий день, кількадесят демонстрантів протестували біля пам’ятника зірці «канаріньос» (це «псевдо» футбольної збірної Бразилії, походить від яскраво-жовтого кольору футболок її гравців). Учасники акції тримали плакати з написами «Ні зґвалтуванням!» і «Дані Алвес — ґвалтівник». Очевидно, саме ця демонстрація в Жуазейру остаточно переконала місцеву владу, і вона наказала знести монумент…

Гравець-мільйонер ґвалтував у туалеті дискотеки…

У лютому 2023 року іспанський суд засудив колишнього гравця «Барселони» й збірної Бразилії до 4,5 року в’язниці - за зґвалтування.

40-річного Дані Алвеса заарештували 20 січня минулого року — за скаргою 23-річної жінки, яка заявила, що 30 грудня 2022-го ексфутболіст зґвалтував її в одному з туалетів барселонської дискотеки Sutton.

Наприкінці березня 2024 року Дані Алвеса після внесення застави у сумі мільйон євро випустили з каталонської в’язниці Can Brians — під зобов’язання не покидати територію Іспанії. За рішенням суду, до вироку апеляційної інстанції Алвес може перебувати на «умовній свободі».

Іспанський суд також вирішив, що ексфутболіст повинен заплатити потерпілій компенсацію — у розмірі 150 тисяч євро.

Схожі новини