“Розквітай же, українська мово”


День рідної мови “Розквітай же, українська мово” відбувався у Львівській санаторній школі-інтернаті №1. В актовому залі дитячого закладу відбулося цікаве культурно-просвітницьке свято.

Школярі співали українських пісень, читали вірші, у театралізованій формі відтворили уривок з “Наталки-Полтавки” Котляревського (сценка Возного і Наталки), гумористичну сценку “Кухлик” Павла Глазового, танцювальну композицію з вишиваними рушниками. Особливо сподобалась дітям сценка “Зустріч з друзями”, персонажі якої спілкувалися так званим суржиком. Школярі чудово розуміють, що нищити мову не можна, але дуже тішилися, пізнаючи себе у сценічних персонажах.

Також учні виконали оригінальну композицію на історичну тематику. За словами автора ідеї, вчительки української мови і літератури Наталії Оголюк, вона хотіла показати, як в усі роки будь-яка влада, яка панувала в Україні (австрійська, польська, царської Росії) знущалася з української культури і применшувала значення української мови. Зокрема, забороняли видання газет і журналів рідною мовою, обмежували розвиток культури і освіти. Не став виключенням і наш час — у 2012 році в Україні прийняли одіозний закон “Про захист регіональних мов”, який по суті є продовженням цієї сумної антиукраїнської ланки.

Фото Мирона МАСЛЮКА.