Пухлина росла у животі без симптомів
Доброякісний утвір діаметром 10 см виявили на плановому УЗД. Хірурги видалили його, і тепер здоров’ю дівчинки нічого не загрожує
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/511365/pukhlyna.jpg)
Батьки Аделі разом із донечкою переїхали із Запоріжжя у Львів на початку повномасштабної війни. Їхній важко поранений родич потребував догляду. Так вони тут і залишилися.
Молода сім'я дбає про здоров’я, тож регулярно відвідують лікарів для профілактичних оглядів. І навіть повномасштабна війна та переїзд в інше місто не змінили цього правила.
Як розповіли «ВЗ» у пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, під час одного із візитів, на УЗД, у маленької Аделі виявили чималу пухлину в животику. Розміщувався утвір у заочеревинному просторі - анатомічній зоні між діафрагмою та малим тазом, де розташовуються наднирники, нирки, сечоводи, великі судинні стовбури черевної порожнини, підшлункова залоза й лімфатичні вузли. Не гаючи часу, батьки звернулися по допомогу у медзаклад.
Як розповів дитячий хірург Центру Андрій Кузик, новоутвір заочеревинного простору в дитини був досить великий — майже 10 см у діаметрі. Для лікарів було очевидно, що він швидко зростав, оскільки під час попередніх УЗД його не діагностували. Тож діяти потрібно було негайно.
«Ми дообстежили дівчинку та провели біопсію пухлини. Результат підтвердив доброякісний характер утвору, тож проводити хімієтерапію не довелося. Наша команда хірургів успішно видалила утвір. Жодних ускладнень у маленької пацієнтки ні під час операції, ні у післяопераційний період не виникло», — додав лікар.
Завідувач хірургічного відділення Богдан Романишин зауважив, що пухлини у заочеревинному просторі, які діагностують у дитячому віці, не така вже й рідкість. Серед них зустрічаються як доброякісні, так і злоякісні. Вчасна діагностика підвищує шанси на одужання, особливо коли йдеться про агресивні утвори, що можуть проростати у тканини та органи, розташовані поряд.
На жаль, учені досі не можуть чітко назвати причини, що викликають появу таких пухлин. Серед зовнішніх факторів виділяють спадковість, порушення ембріонального розвитку, забруднення довкілля, хронічні запальні процеси в організмі тощо. Серед внутрішніх — порушення обміну речовин і нервової регуляції.
Медики закликають батьків більше звертати увагу на те, як почуваються їхні діти. Якщо є якісь скарги, необхідно звернутися до лікаря. Водночас важливо не нехтувати профілактичними оглядами, адже навіть серйозні захворювання на початках часто мають безсимптомний перебіг.
Доброякісні пухлини, звісно, не такі небезпечні, як злоякісні. Але деякі з них можуть трансформуватися у злоякісні. Крім того, коли доброякісне новоутворення сягає великих розмірів, воно може перетискати кровоносні судини, а також тиснути на органи, розміщені поряд, порушуючи тим самим їхню функцію. Тоді якраз і з’являються симптоми, що змушують пацієнтів — і дітей, і дорослих — звертатися по допомогу. При пухлинах заочеревинного простору це (залежно від локалізації пухлини):
- біль у животі, нудота, блювота, порушення травлення;
- розлади сечовипускання;
- задишка;
- поява варикозно розширених вен на ногах;
- втома, слабкість, погане самопочуття.
А тим часом…
Благодійний фонд «Таблеточки», багаторічний партнер Центру, який постійно надає допомогу у лікуванні важко хворих діток, розпочав новий збір на реагенти, які є вкрай важливими у діагностиці раку й контролю за ефективністю лікування. Загальна вартість досліджень, які необхідно провести онкохворим дітям у наступні чотири місяці, становить 2 мільйони гривень.
Українцям, які хочуть допомогти маленьким пацієнтам, що опинилися між двох воєн, пропонують зробити внесок на банку за посиланням.
Яку суму можна перерахувати? Яка є для вас комфортною. Мета — зібрати 1 мільйон гривень, а глобальна ІТ-компанія Intellias подвоїть ці внески.
Допоможіть дітям здолати рак!