«Спільні інтереси та цінності вивели наші розмови з Богданом за рамки знімального майданчика»
Ексклюзивне інтерв’ю з відомою українською актрисою Тетяною Зловою — про творчість та особисте життя
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/510930/tetiana-zlova.jpg)
У професійному портфелі Тетяни Злової — багато ролей у кіно, робота над озвученням і дубляжем. Молода акторка вже знялася у близько 30 проєктах. Серед серіалів телеканалу ICTV2 її можна побачити в детективах «Володимирська, 15», «Морська поліція. Чорноморськ» та «Коп з минулого». Лише у 27-річному віці актриса отримала свою першу головну роль. Але до цього визнання був шлях роботи журналісткою, ведучою, моделлю, а також редактором ютуб-каналу. Тетяна Злова впевнено йшла до своєї мети. І її затвердили на одну з головних ролей у новому детективному серіалі «Рубан», який іде на каналі ICTV2. Про нову роль, роман на знімальному майданчику та творчість Тетяна Злова розповіла журналістці «ВЗ».
— Ваша теперішня роль у новому фільмі — журналістка Ярослава Грицай. Тетяно, розкажіть про свою героїню.
— Ярослава Грицай — журналістка, яка пролізе у кожну шпаринку. Мені було цікаво зіграти цю роль, адже сама маю журналістську освіту. Моя героїня серйозно ставиться до роботи, але водночас дуже допитлива, як дитина. Через цю допитливість її і звільнили з редакції, але все на краще. Згодом Яся потрапляє до психолога Рубана, починає працювати на нього, переймати його психологічні прийоми і виростає маніпуляторкою під його крилом. Мені було надзвичайно цікаво зіграти цю роль через те, що цікавлюся психологією. Я хотіла зробити Ярославу різною, щоб, контактактуючи з нею, ніхто не знав, яка колишня журналістка насправді. Тому їй не можна довіряти. Завдяки психологічним прийомам вона здобуває потрібну їй інформацію. Але одна подія змушує Ясю переглянути свою любов до маніпуляцій та роботи. Гадаю, глядач оцінить ці зовнішні та внутрішні перевтілення моєї героїні у серіалі.
— Чи додавали щось своє, окрім того, що було прописано у сценарії?
— Коли пропрацьовую роль, завжди хочу знати передісторію. Ми довго розмовляли з режисером Дмитром Лактіоновим, придумували — яке могло бути минуле в Ярослави, аби зробити персонажа об’ємним. Мені було цікаво знати, хто її родина, чому вона стала такою, якою вона є, — екстравертка, динамічна і драйвова за характером, але, попри все, вона залишається дитиною. Попри рвучкість Ярослави до розслідувань, вона остання з команди, хто може нормально дивитися на вбивство. Тому, окрім акторських знахідок, від себе я додала любов до детективів та різноманітних загадок.
— Можливо, під час зйомок відбувалися якісь кумедні ситуації?
— Це було так давно, що вже й складно пригадати. Але щоразу на зйомки я їздила як на свято. І режисер Дмитро Лактіонов, і продюсер Михайло Майліс робили все для того, аби проєкт вийшов якісним і цікавим. У мене залишилися найтепліші спогади про співпрацю з кожним членом команди.
— На одному з телеканалів нещодавно показували серіал «Ніхто не ідеальний», у якому ви зіграли головну роль. Мабуть, тільки лінивий не написав, що саме на цьому знімальному майданчику ви закрутили роман з відомим актором і співаком Богданом Буйлуком. Це правда?
— За моїми спостереженнями, коли зйомки серіалу тривають довго, таке між акторами трапляється доволі часто. Через постійну зайнятість майданчик стає другим домом, а колеги — другою сім’єю. Спільні інтереси, спільний проєкт підвищує шанси залишитися або друзями, або й парою. Так вийшло, що у мене було багато спільних сцен з Богданом. Його підхід до роботи нагадав мені, за що я люблю акторську професію. Спільні інтереси та цінності вивели наші розмови за рамки знімального майданчика. На щастя, вони тривають і досі.
— Ви — випускниця Київського національного університету культури та мистецтв, спеціальність «тележурналіст, диктор та ведучий телепрограм». Але стали актрисою. Це була мрія з дитинства?
— Це трапилося випадково. Коли я вирішувала, на яку спеціальність подати документи, знала, що піду туди, де можна писати. Люблю писати, створювати сюжети, писати сценарії, короткі твори. Це було моїм захопленням ще у школі. Мені було складно обрати професію, тому я подивилася на свій табель, побачила, з яких предметів маю хороші оцінки. З’ясувала, що це переважно творчі предмети, українська та зарубіжна література. А ще мені робили компліменти стосовно мого голосу, підказували, можливо, варто подумати про кар’єру телеведучої. І так я вступила в цей університет. Деякий час працювала тележурналісткою. Але потім зрозуміла, що мені нецікаво ходити з мікрофоном і запитувати думку людей про перейменування вулиць… Звичайно, були й цікаві виїзди, адже згодом мені вдалося потрапити на зважування Олександра Усика. Попереду був його поєдинок. Я потрапила спочатку на пресконференцію з приводу цього поєдинку, потім на зважування. На жаль, на сам бій тоді так і не вдалося поїхати. Мені подобалася зміна обстановки, писати сюжети, я вміла накидати «рибу» перед виїздом, а потім додати усі цікаві моменти. Але ж не завжди трапляється у твоїй кар’єрі бій Усика. Рутина мене пригнічувала, і я зрозуміла, що ця професія мені перестала подобатися. Якось так склалися зірки, що кастинг-директорам, які прийшли до університету, я записала свою першу акторську «візитку», і через місяць мені дали епізодичну роль. Я відчула, що це моє. Різні герої, різні сюжети, нема рутини. А мені потрібно винаходити щось нове. Акторська професія припала мені до душі. Моя бабуся до останнього випитувала, коли я вже буду працювати на телеканалі. Я знала, що вона переживає, як переживає і моя мама, бо вони уявляли, що я працюватиму як телеведуча. Тоді я їм сказала, що акторська професія — це не дуже швидко, дайте мені час, і ви побачите мене на екрані. І згодом почала виконувати не лише епізодичні ролі, а й лінійні, а пізніше і головні — це була моя маленька перемога.
— Ви не лише актриса, а й займаєтеся дубляжем і озвученням. Це хобі чи метод додаткового заробітку? Чи це один з пунктів акторської діяльності?
— Три в одному. Мабуть, буде неправда, якщо скажу, що не розглядала це як спосіб додаткового заробітку. Але у мене стільки варіантів додаткового заробітку, а дубляж завжди був моєю мрією ще з університету, коли ходила на фільми «Марвел», дивилася, як Тоні Старк розмовляє українською, використовуючи черкаську говірку. Я вважала, що це круто, виходила з кінотеатру і пропонувала друзям говорити українською — так це на мене вплинуло. Ще тоді вирішила, що маю потрапити у дубляж. По-перше, хотіла, щоб мене чули з кінотеатрів, по-друге, хотіла доторкнутися до цього мистецтва, познайомитися з людьми за кадром усього цього дійства.
— Повномасштабна війна триває понад два роки. Де вас застав цей страшний ранок 24 лютого 2022-го?
— У Києві. Для мене це був дуже страшний день. У мене було багато планів, але я навіть не усвідомила, що почалася повномасштабна війна. Так, я чула вибухи, але я їх проігнорувала. І продовжувала спати. На 24 лютого у мене був запланований дзвінок до майбутньої учениці — на той момент я викладала акторську майстерність онлайн, а також акторську майстерність викладала у модельному агентстві. Я запланувала заняття, вранці мала їхати на фотосесію, а в обід — на запис демо зі своїм звукорежисером. І раптом розумію, що усі мої плани накрилися. І накрилися вони не лише через повномасштабне вторгнення, а й моє неусвідомлення ситуації. Насправді, я дуже боялася підвести людей, з якими домовилася. Як з’ясувалося потім, моя стилістка була вже на кордоні, а гример десь у Західній Україні. Коли усвідомила, що відбувається насправді, стало дуже страшно. Я змирилася з тим, що цього дня можу померти, і зайнялася речами, які постійно відкладала, — хотілося почитати і приготувати страву, про яку думала два тижні. Готувала, поки не закінчився день. Це була моя захисна реакція.
— Не думали спакувати речі і поїхати за межі країни?
— Я не мала до кого їхати. Та й не хотіла залишати батьків. Ми перебували неподалік житомирської траси, де на той момент йшли активні бої, і не знали, куди піде ворог. Але навіть тоді, коли друзі намагалися витягнути мене з дому, спрацювала захисна реакція. Не уявляла, що буду робити за кордоном і ким я там буду. Не мала чіткої мети і бажання. Тому й залишилася.
— Спочатку ковід, потім страшна війна. Актори переживали тяжкі часи — зйомок практично не було, артисти ледь зводили кінці з кінцями. Як виживали ви у цій ситуації?
— Жила на відкладені кошти. Я — людина економна. Під час ковіду жила з батьками, тож не дуже багато витрачала. Довелося витягнути те, що збирала на квартиру. Потім мій однокурсник запропонував мені попрацювати на ютуб-каналі, а оскільки це була канадська компанія, то я не відчула фінансового стресу. Хіба що психологічний.