Їсти чи не їсти?
Поради Миколи Амосова
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/511521/produkty-kharchuvannnia.jpg)
Правильне харчування. Необхідна, але не головна умова здоров’я — правильне харчування. Нехтувати ним не можна в жодному разі. Що гірше виконуються головні компоненти режиму — то суворішою повинна бути дієта. І навпаки: за доброго фізичного тренування, загартування і спокійної психіки можна дозволяти собі потурання в дієті. Існує залежність від віку: старим і малим дієта сувора, молодим і сильним — вільна.
Голодування. Є метод лікування голодом. Однак наукової теорії про дію повного голоду немає, але те, що він корисний для організму, — безперечно. Однак голодування як лікувальний захід доцільне за умови, що наступне харчування буде стриманим.
Тренування холодом. Це хороша річ. По-перше, це фізіологічні стреси. По-друге, тренування обмінних процесів у клітинах шкірних покривів привчає їх до підтримання «правильної хімії» за незвичних зовнішніх умов і активізує мітохондрії клітин, які виробляють енергію. По-третє, зміцнюється серцево-судинна система, як за фізичних навантажень. Загартовування підвищує опірність організму до застудних захворювань.
Методи загартовування прості: не закутуватися, терпіти холод. А якщо почав чхати — не бійся: легкий нежить минеться, а корисний слід залишиться. Доцільний прохолодний душ.
Сіль чи безсольова дієта? Споживання солі - теж одне з важливих питань. Це міф, що сіль необхідна організмові. Вона може бути необхідною і корисною за умови одноманітного харчування рафінованими продуктами. Шкідливість солі доведена. Вона сприяє розвиткові гіпертонії, а гіпертонія — один із факторів розвитку склерозу. Якість їжі важливіша, ніж її кількість.
Микола Воля.