Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата

  • 16.06.2022, 16:00
  • 540

Європейський економічний і соціальний комітет ухвалив резолюцію підтримки надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС

У ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата
У ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата

Відповідне рішення підтримали 200 депутатів.

«ЄЕСК закликає Європейську раду надати Україні статус кандидата на членство в ЄС на зустрічі 23−24 червня 2022 року. Статус кандидата треба надати Україні без шкоди для процесу входження країн Західних Балкан. ЄЕСК за створення системи поетапних інтеграційних кроків на основі acquis communitaire (законодавства ЄС — Ред.)», — йдеться у резолюції.

У документі також є конкретні рекомендації щодо створення умов для адаптації українських переселенців на трудовому ринку ЄС та забезпечення їхнього доступу до соціальних послуг. Зокрема — освіти та медичного обслуговування.

У резолюції також акцентовано на необхідності мобілізації міжнародної допомоги для підтримки економіки України у нинішніх важких умовах, а також для масштабного відновлення соціальної та іншої важливої інфраструктури.

Європейський соціально-економічний комітет — дорадчий орган Європейського Союзу, який створили, щоб забезпечити представництво інтересів різних економічних і соціальних груп.

17 червня очікують висновок Єврокомісії щодо заявок України, Грузії та Молдови на вступ до ЄС.

Фото із мережі

Схожі новини