Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Президент США і прем'єр-міністр Великої Британії можуть прибути в Україну 8 травня

  • 28.02.2020, 10:57
  • 1 081

Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон можуть перед візитом до Росії відвідати Україну для участі в урочистостях, присвячених 75-річчю закінчення Другої світової війни

Серед варіантів, які вважаються компромісами у Вашингтоні і Лондоні, — участь лідерів у покладанні вінків в Москві, повідомляє The Guardian, інформує Українська правда.

Іншим варіантом є відвідування Москви і участь в церемоніях, які відбудуться в Україні напередодні, 8 травня.

«Уряд у Києві наполегливо працює над тим, щоб представити українські церемонії як більш прийнятний спосіб вшанувати пам'ять про страждання Другої світової війни, без ризику схвалити російську агресію».

Україна відзначає 8 травня як День пам'яті і примирення разом з усім демократичним світом", — сказав український урядовець. «П'ять років тому з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни Україна відмовилася від радянського (тепер російського) стилю вшанування сталінської перемоги над нацизмом».

«Саме тому Україна запрошує зарубіжні країни взяти участь у пам'ятних заходах у Києві», — додав чиновник. «Зараз ми працюємо над всіма деталями. Логістика та порядок денний будуть доступні через деякий час. Враховуючи вищесказане, ми сподіваємося, що офіційні особи США візьмуть участь у пам'ятних заходах 8 травня в Києві».

Однак, як пише видання The Guardian, Трамп і Джонсон ще не прийняли рішення.

Схожі новини