Лещенко як підприємець заробляв $50 тис. у рік

Будучи співвласником "Української правди", нардеп Сергій Лещенко отримував від підприємницької діяльності по $50 тис. у рік.

Про це в кулуарах Ради заявив сам Лещенко, відповідаючи на запитання про доходи, коли він був співвласником "Української правди", повідомляє Еспресо.TV.

"У мене були доходи від підприємницької діяльності, які вимірювалися по $50 тис. у рік. Звичайно, у податковій ці дані є. Але свідомо ці дані не були використані, щоб зробити чергову інформаційну бульбашку", - каже Лещенко.

Лещенко пояснює, що його декларації про доходи неповні

У декларації Сергія Лещенка вказано не всю інформацію про доходи.

Про це у кулуарах Верховної Ради розповів нардеп від БПП Сергій Лещенко, передає Еспресо.TV.

"Все абсолютно прозоро, оформлено на моє ім'я. Буде перевірка НАБУ, і я переконаний, що це компетентний орган, який це має провести і зробити свої висновки. Корупціонери ховаються за офшорами.

У моїх електронних деклараціях відсутня інформація про доходи за кордоном,  а також доходи фізичної особи-підприємця як суб'єкта підприємницької діяльності", - сказав Лещенко.

Нардеп пояснив, що дана інформація числиться у інших відомостях, яка теж доступна широкому загалу.

"Інформація не повна і зроблено це свідомо", - додав він.

"Квартирний скандал" довкола Лещенка

В епіцентрі "квартирного скандалу" опинився нардеп Сергій Лещенко, який придбав квартиру у престижній новобудові в центрі Києва.

Вартість квартири згідно з договором купівлі-продажу, склала 7 мільйонів 550 тис. гривень.   

Журналісти вивчили цю та іншу нерухомість народного депутата Лещенка, передають "Буквы".

Так, Лещенко був прописаний за адресою: вул. Турівська, 18/20, квартира 4. Саме за цією адресою і був зареєстрований Лещенко як фізична особа-підприємець.   

А ось пізніше, за словами ЗМІ, у виписці з ДФС адреса Лещенка змінилася: проспект Героїв Сталінграда, 2-г, квартира 184.   

За цією адресою розташований престижний житловий комплекс "Оазис" у районі, який називається "Оболонські Липки". Згідно з описом на сайтах з продажу квартир, на території ЖК "Оазис" - презентабельні будинки 2008 року, з яких відкриваються прекрасні види на Дніпро. ЖК перебуває під цілодобовою охороною, володіє власною інфраструктурою: паркінгом, облаштованій набережній, власним яхт-клубом і аквапарком.   

Так, згідно з оголошенням на одному із сайтів з продажу нерухомості, 3-кімнатна квартира площею 105 кв. м коштує 244 тис. доларів США.   

Також при запиті ЗМІ в Державний реєстр майнових прав з'ясувалося, що наразі нардеп Лещенко є власником двох квартир. Одна за адресою: вул. І. Франка, 11, - це та сама квартира площею 192 кв. м в новобудові в центрі Києва, купівлю якої підтвердив сам народний депутат, що, власне, і стало причиною гучного скандалу.   

І ще одна квартира, розташована в новобудові по вул. Вадима Гетьмана, 1а. 

У декларації народного обранця за 2015 рік вказані дві квартири: одна - на 60 кв. м та друга - на 24,9 кв. м, де Лещенку належить лише 1/3 частина.   

Придбану квартиру в престижній новобудові в центрі Києва (вул. І. Франка) Лещенко пообіцяв внести в декларацію.   

Журналісти зазначають, що залишаються відкритими питання, яка з двох квартир (на Гетьмана чи на Героїв Сталінграда) внесена в декларацію як нерухомість площею 60 кв. м і чому не внесена друга з цих квартир. Також незрозуміло, що за нерухомість площею 24,9 кв. м, якою Лещенко володіє на 1/3.

"Щодо останньої - це точно не може бути квартира в ЖК "Оазис" на Оболонських Липках, ні квартира на Гетьмана, 1 а, оскільки обидва ЖК пропонують нерухомість, площа якої стартує від 50 кв. м", - підсумували у виданні. 

Лещенко зробив заяву про свою елітну квартиру

Народний депутат від фракції БПП Сергій Лещенко закликав НАЗК та НАБУ зробити перевірку придбання ним житла, навколо якого останніми днями розгорівся скандал.

Крім того, на час перевірки він складе повноваження члена правління політичної партії ДемАльянс. Про це депутат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Лещенко заявив, що кошти, сплачені за квартиру, є чесно заробленими, і придбання квартири не порушило відповідних вимог антикорупційного законодавства України.

Джерело: Радіо 24

Пинзеник: "Учора ввечері Лещенка помітили в літаку над Тбілісі"

Нардеп Сергій Лещенко, навколо якого розгорівся скандал із купівлею елітного житла в столиці, вже не в Україні.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив нардеп від "Народного фронту" Павло Пинзеник, повідомляє Еспресо.TV.

"Фігуранти розслідувань, які згадуються в цій залі, розбігаються, вибачте, як таргани. Один побіг у Крим нещодавно, за повідомленням ЗМІ. А Сергій Лещенко вчора ввечері був помічений у літаку над Тбілісі. Я звертаюся до керівництва Верховної Ради із запитанням: чи підписувалося розпорядження про відрядження Сергія Лещенка, і що він там робить в той час, коли про нього тут йдеться в подібному тоні. І не безпідставно", - каже Пинзеник.

Мирослава Гонгадзе прокоментувала придбання Лещенком дорогої квартири в центрі Києва

Відповідний коментар Гонгадзе залишила на сторінці Лещенка у Facebook, де він пояснював, звідки у нього гроші на цю квартиру.

Журналіст, вдова засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе - Мирослава Гонгадзе, прокоментувала отримання нардепом Сергієм Лещенком великої позики від керівника "Української правди" Олени Притули на придбання квартири. 

Зокрема, Лещенко одним із джерел, за допомогою яких придбав квартиру вартістю приблизно 8 мільйонів гривень, назвав "позику" від засновника "Української правди" Олени Притули.

"Половина суми придбання - це позика від засновника Української правди Олени Притули терміном на 10 років", - написав народний депутат.

Коментуючи це, Мирослава Гонгадзе зазначила, що "діти Георгія Гонгадзе не отримали навіть одної гривні від заснованого їхнім батьком проекту (видання "Українська правда" - УНІАН)". 

"Може як співвласник створиш протекцію мені перед Оленою, може хоч на оплату на навчання мені позичить на "10 років"", - зазначила Гонгадзе.   

Раніше блогер Андрій Дзіндзя повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук" про те, що народний депутат Сергій Лещенко придбав 200-метрову квартиру вартістю 7,5 млн гривень на вулиці Івана Франка, в центрі Києва.

Політичний опонент Сергія Лещенка народний депутат Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ також прокоментував купівлю квартири 

Про це нардеп написав у Фейсбуці.

«Я категорический противник вмешательства в личную жизнь Сергея Лещенко и его любимой женщины!

Однако с точки зрения законодательства о борьбе и предотвращении коррупции к Сергею Лещенко есть несколько вопросов:

1. На каких условиях был выдан займ от главного редактора Алёны Притулы - Сергею Лещенко?

(Процент, срок начала платежей, срок окончательного погашения процентов и тела кредита).

2. Были ли эти условия рыночными? То есть соответствовал ли процент по займу условиям по выдаче таких займов банками, кредитными сообществами и так далее.

Если условия предоставления займа Аленой Притулой - Сергею Лещенко не были рыночными- то это прямое нарушение Закона о предотвращении коррупции.

Напомню, также, что Президент Германии Кристиан Вульф был вынужден с позором уйти в отставку, когда оказалось, что он взял кредит у знакомых под 4 % годовых, в то время как банки выдавали под 5 %.

Об этом кстати подробно написал сам Сергей Лещенко в 2012 году в блоге на Украинской Правде.

Рекомендую Сергею Лещенко и Алене Притуле опубликовать этот договор займа, так как честным людям много лет претендующим на звание "совести нации" - нечего скрывать.

3. Позволяют ли доходы народного депутата Сергея Лещенко и его супруги оплачивать займ и проценты по займу Алены Притулы.

По мнению ряда финансовых экспертов, обслуживание аналогичного кредита в банке, обошлось бы семье Лещенко около 100 тысяч гривен в месяц.

4. По какой цене и когда были проданы другие квартиры в доме на улице Ивана Франко, в котором приобрел квартиру Сергей Лещенко?

Это была цена 1500 долларов за метр квадратный или другие квартиры продавались дороже или дешевле?

Если квартира была продана Сергею Лещенко со скидкой относительно других квартир, то это может и должно быть предметом изучения компетентных органов.

5. Каков источник происхождения средств из которых главный редактор Украинской Правды Алена Притула выдала займ в сумме 1/2 от стоимости приобретения квартиры Сергея Лещенко.

Были ли ли это доходы от рекламной и другой деятельности "Украинской Правды"?

Или это средства полученные из других источников - например займа Алене Притуле от третьих лиц?

Если проверка НАБУ, НАЗК, других компетентных органов подтвердит законность происхождения средств на которые приобреталась квартира Сергея Лещенко и отсутствие каких либо льгот и скидок застройщика или занижения процентной ставки по займу Алены Притулы на приобретение жилья, то вся критика в адрес Сергея Лещенко закончиться торжеством правды и справедливости.

Да и кажется назрел вопрос об электронном декларировании доходов и расходов владельцев средств массовой информации.

Четвертая власть должна по моему мнению быть также открыта и ответственна перед обществом, как первая, вторая или третья!».

Лещенко придбав велику квартиру у новобудові в центрі Києва

Народний депутат Сергій Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва.

Про це свідчить довідка з держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Тепер Лещенко житиме в центрі міста в новому будинку

Квартиру розміщено у новобудові в центрі Києва, загальна площа — 192 квадратних метрів. Як вказано на сайтах нерухомості, вартість такої квартири оцінюється в $310 тисяч.

У коментарі УП щодо джерел походження коштів на придбання квартири Лещенко заявив, що "половина суми - це позика від засновника Української правди Олени Притули терміном на 10 років", інша частина коштів на придбання квартири - це його заощадження як колишнього співвласника "Української правди". Також, за словами Лещенка, в 2013-2014 роках він задекларував понад 100 тисяч доларів доходу.

"Інше - це гроші моєї улюбленої людини Анастасії Топольської, яка буде вказана в моїй декларації за підсумками 2016 року; ґ) Заробітки Насті дозволяють впевнено говорити про погашення боргу. Настя входить до числа найбільш високооплачуваних діджеїв у Східній Європі, виступаючи близько 200 разів на рік на чотирьох континентах", - заявив Лещенко.

"Сподіваюся, ви розумієте, що ці нападки — плата за мою антикорупційну діяльність без оглядки на прізвища та посади. Чесність має заохочуватися, а не каратися", - сказав Лещенко.

Водночас його дівчина Анастасія Топольська пояснила, що не змогла стати співвласницею квартири через те, що досі не розлучена зі своїм чоловіком.

«Я совершенно не привыкла к жизни напоказ. И все еще учусь как-то с этим жить. 

С тех пор как я встретила Сергея, моя жизнь очень изменилась. В первую очередь - я обрела душевное спокойствие и равновесие, гармонию и просто напросто стала счастливой, потому что он был единственным, кого в моей жизни не хватало. Теперь у меня есть все. Очень быстро нам все стало понятно и план появился натурально, естественно. Во вторую очередь я поняла как это сложно - быть под прицелом или биноклем, постоянным присмотром и контролем. Мне нужно было какое-то время, чтобы понять как это работает и как с этим жить. Но это ок - рассматривайте. Нам действительно нечего скрывать. Чтобы не заблудиться в 3х соснах, нужно говорить только правду и это знаем, чтим и любим мы оба. 

С тех пор как я покинула дом, в котором выросла, у меня не было своего жилья. Я всегда очень много работала, снимала квартиру и не парилась. В 2012 году моя мама развелась с отцом и переехала ко мне из Луганской области, где жила наша семья. Из-за того, что мне невыносимо жить с родителями я продала свою Honda Accord Coupe, который только купила в декабре 2011, максимально забила свой график гастролями и превратилась в лошадку. Я построила маме дом с нуля за 10 месяцев. Мы купили участок в 70 км от Киева в апреле 2012 и мама переехала в свое новое жилье уже в феврале 2013. Небольшую часть денег на постройку я одолжила у близкого человека и отдавала потихоньку на протяжении двух лет - тогда я очень торопилась устроить маму и освободиться от процесса. 

Но я никогда не думала о жилье собственном. Меня устраивали съемные квартиры и деньги, которые я зарабатывала, я тратила исключительно на Ульяну, удовольствие, впечатления, воспоминания, идеи, путешествия, подарки и друзей. Я всегда могла выручить кого-то, кого-нибудь поддержать и инвестировать в карьеру. 

Еще в январе этого года я почувствовала, что приоритеты смещаются. Карьера ушла на второй план, вперед выдвинулась Ульяна и жизнь дома. Я начала откладывать деньги, планировать долгий перерыв в рабочем графике и реализацию того, о чем давно мечтала, но откладывала: поездку в израильский лагерь на медитацию випассана, двухнедельный побег в тибетские горы и поездку с Ульяной на филиппинские острова. Но тут появился он :) И день за днем планы стали меняться. Сегодня я скажу, что нет ничего важнее в моей жизни чем Ульяна и Сергей. 

Несколько дней назад мы купили квартиру. Это странно, потому что она - мечта. Мечта для большой семьи, которую мы хотим. И я как и в 2012 году сделаю все для того, чтобы она была пространством счастья и покоя, мира и тишины, лучшим местом для детства и семейной жизни. Потому что мы очень этого хотим и это возможно. Потому что я 12 лет дико работаю и считаю, что заслужила такой результат или вознаграждение. Я бы не писала это все на фейсбуке, но, став женщиной народного депутата, и наблюдая обсуждение нашей общей покупки публично, я не могу промолчать. Сергею приходится держать удар одному, а я на самом деле не смогла стать совладелицей потому, что 7 лет, которые мы не живем с Толиком вместе, мне не было дела до развода и теперь это сыграло очень важную роль в нашем процессе. Так вот, только я и Сергей знаем как нам обоим достались деньги на мечту и любые обвинения, предположения, фантазии проходят мимо, потому что для меня они сродни обвинениям в том, что я не умею сводить пластинки, а значит - абсурду. Кто нас лично знает, тот порадуется и улыбнется, кто не знает - позавидует, рассердится, не поверит и воспротивится. Но факт остается фактом - мы просто любим друг друга, стараемся друг для друга и мы можем все. Аминь )», — написала Анастасія Топольська.

Лещенко придбав квартиру в цій новобудові

"(...) я насправді не змогла стати співвласницею тому, що 7 років, які ми не живемо з Толіком разом, мені не було діла до розлучення і тепер це зіграло дуже важливу роль в нашому процесі (купівлі квартири - ред.), - написала вона на Facebook.

Згідно з декларацією, у 2015 році Лещенко отримав 212, 067 тисяч гривень доходу в Україні, з них від викладацької, наукової і творчої діяльності 107,778 тисяч. Крім того ще 47,48 тисяч Лещенко отримав за межами країни — від Колумбійського університету та австрійського Institute for Human Sciences. Серед нерухомого майна нардеп вказав третину в квартирі в 60 кв м.

Джерело: Українська правда

Стали відомі деталі придбання Лещенком шикарної квартири в Києві

Народний депутат від БПП Сергій Лещенко має рахунок в "Сбербанке России", з якого він мав намір перерахувати грошові кошти на купівлю квартири за 7,5 млн гривень.

Це випливає з договору на купівлю нардепом квартири по вулиці Івана Франка, 11 у Шевченківському районі Києва, який оприлюднив на своїй сторінці у Facebook адвокат Олексій Шевчук.

Згідно з договором, придбана Лещенком квартира загальною площею 192 кв. м складається з 4 кімнат. При цьому ринкова вартість зазначеної нерухомості становить 5 млн 296 тисяч гривень.

"Продаж здійснено сторонами за 7 млн 550 тисяч гривень без ПДВ, які покупець сплачує продавцю через перерахування грошових коштів зі свого поточного рахунку, який відкрито у ПАТ "Сбербанк" (МФО 320627) на поточний рахунок продавця, який відкритий в Київській філії АТ "Місто Банк" до 2 вересня 2016 року", - сказано в договорі.

Однак, пізніше в пункт договору про перерахунок коштів були внесені зміни, і замість "Сбербанку" з боку покупця став фігурувати рахунок в "БТА Банку". У той же час Лещенко при складанні договору вказав, що витрачені на придбання квартири кошти є його "особистою власністю".

"Лещенко Сергій Анатолійович (покупець) довів до відома директора ТОВ "Компанія з управління активами "Промислові інвестиції" Паршакова Олександра Євгеновича, що на момент підписання цього договору він у шлюбі не перебуває, ні з ким не проживає однією сім'єю без укладення шлюбу, грошові кошти, що витрачені на покупку квартири, є його особистою власністю", - зазначається в договорі.