Продукти, необхідні у нашому щоденному раціоні
Щодня ми отримуємо оновлені рекомендації фахівців щодо того, як зробити свій раціон ще кориснішим та здоровішим. Однак головний секрет правильного харчування полягає в наявності у повсякденному меню низки певних продуктів. Яких саме?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/511526/kharchuvannia.jpg)
«Ти є те, що ти їси», — сказав одного разу хтось із мудреців, і з ним неможливо не погодитися. Правильне харчування сприяє стабільній роботі внутрішніх органів, покращує концентрацію уваги, запобігає накопиченню втоми, а також відповідає за зовнішній вигляд нашого волосся та шкіри. Щоб досягти такого ефекту, не обов’язково дотримуватися новомодних дієт — достатньо включити до свого раціону продукти, про які йтиметься нижче.
Овочі: для травлення, ситості та загального стану
Варені, тушковані чи сирі - не важливо, головне, щоб овочі завжди були у вас на тарілці. Саме вони дають відчуття насичення, допомагають розщеплювати білки та покращують роботу кишківника. Овочі багаті на вітаміни, мінерали, антиоксиданти, які сприяють підтримці імунної системи, та харчові волокна, необхідні для виконання всіх функцій організму.
При цьому важливо вживати різні овочі, адже кожен з них має свої переваги. Спробуйте поєднувати у своїх стравах болгарський перець, помідори та моркву, а також овочі з родини хрестоцвітих, наприклад, цвітну капусту або броколі, які особливо багаті на антиоксиданти. Також важливо за необхідності приймати різні харчові добавки, як-от вітаміни, мінерали, амінокислоти та жирні кислоти, відповідно до рекомендацій натуропата.
Олії: для відчуття ситості, здоров’я мозку та серця
Багатьох з нас насторожують дієти, що вимагають додавання до раціону різних олій. Однак наявність у меню «хороших» жирів, як-от органічна олія каноли або оливкова олія холодного віджиму, дуже важлива і корисна для здоров’я. Крім того, вони сприяють засвоєнню вітамінів і продовжують відчуття ситості.
Всупереч поширеній думці, кокосову олію також рекомендують до вживання, оскільки вона не засвоюється організмом і, таким чином, фактично допомагає розщеплювати жири.
Лляна олія схожа за своїм складом на риб’ячий жир, її також рекомендують до вживання. Омега-3 жирні кислоти, які вона містить, сприяють здоров’ю мозку, серця та інших органів. Фахівці радять вживати хоча б одну столову ложку цих олій на день.
Складні вуглеводи: для відчуття ситості та поліпшення травлення
Вуглеводи, відомі як «прості», позбавлені вітамінів та мінералів. Вони містяться в білому рисі, макаронах і звичайному білому борошні. А от «складні» вуглеводи містять велику кількість необхідних поживних речовин, особливо вітамінів та мінералів, що містяться у захисній оболонці зернових.
Складні вуглеводи містять такі цілозернові, як кіноа, гречка, рис, пшениця, полба, жито, овес, перлова крупа (ячмінь) та тапіока.
Вживання таких продуктів сприяє активності травної системи, створює тривале відчуття ситості, підвищує активність кишкових бактерій тощо.
Білки: для підтримки м’язової маси та здоров’я кісток
Білки — будівельний матеріал для нашого тіла. Вони допомагають підтримувати здоров’я різних тканин організму, як-от м’язи, кістки, сухожилля тощо.
Білки тваринного походження, які можна отримати з м’яса та яєць, справді містять повний список необхідних амінокислот. Однак фахівці не радять вживати ці продукти щодня, оскільки інші речовини, які вони містять, наприклад, холестерин, можуть збільшувати ризик проблем із серцево-судинною системою, захворювань суглобів тощо. Білки рослинного походження, які містять тофа, соя, різні види бобових, хоч і не мають усіх амінокислот, за правильного поєднання з цілозерновими продуктами дозволяють отримати повноцінну порцію білка, що містить усі необхідні амінокислоти. Ідеальним співвідношенням на тарілці вважають дві третини бобових і одну третину зернових.
На завершення
Справді, харчування відіграє важливу роль у підтримці нашого здоров’я. Різні види овочів, складні вуглеводи, рослинні білки та корисні олії - все це принесе користь вашому організму. Однак поряд з описаними вище рекомендаціями не менш важливо оберігати себе від стресів, перевтоми і намагатися дотримуватися режиму сну. Регулярні перевірки крові також допоможуть контролювати стан вашого організму, а натуропат може порекомендувати комбінацію необхідних харчових добавок для поповнення дефіциту поживних речовин саме у вашому випадку.