Меджліс вирішив організувати продуктову блокаду Крима

Меджліс прийняв рішення про блокування адміністративного кордону з окупованим Кримом, щоб недопустити ввезення українських товарів на територію півострова.

Про це повідомили лідери кримських татар Рефат Чубаров та Мустафа Джемілєв на конференції в Києві, передає кореспондент hromadske.tv.

Зі слів Чубарова, точна дата початку блокування ще не відома, але попередньо акцію планують розпочати 20 вересня.

Водночас Джемільєв пояснив, що будуть перекриті шляхи, всі траси і ніякого постачання продуктів харчування у Крим не буде. На всіх пунктах пропуску - Чаплинка, Чонгар, Армянськ - будуть заблоковані дорожні шляхи для вантажівок.

«Одночасно ми говоримо про те, що потрібно створити ринки на території Херсонської області, де громадяни України, які проживають в Криму зможуть приїжджати, все закуповувати і повертатися на окуповану територію. Ціни там буду українські», - добавив він.

Лідер кримських татар також розповів, що на сьогодні вже 500 чоловік зголосились взяти участь в блокаді.

«Це буде чисто мирна акція», - уточнив Джемілєв.

Рефат Чубаров - кримськотатарський політик і громадський діяч. Голова Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар.

Мустафа Джемілєв - лідер кримськотатарського народу, радянський дисидент, голова Меджлісу кримськотатарського народу (1991-2013), народний депутат України від Блоку Петра Порошенка.

На сьогодні окупаційна влада Криму заборонила лідерам кримськотатарського народу в'їзд на півострів строком на п'ять років.

Джерело: hromadske.tv