Обама поговорив з Путіним про Україну

Президенти Сполучених Штатів і Російської Федерації домовилися підтримувати відкритими канали комунікації

Президент США Барак Обама провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним про ситуацію в Україні та двосторонніх відносинах, повідомляє Білий дім.

"Президент знову висловив глибоку стурбованість збільшенням російської підтримки сепаратистів в Україні. Президент підкреслив, що віддає перевагу дипломатичному вирішенню кризи в Україні", — йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, обидва лідери погодилися підтримувати відкритими канали комунікації. "Президент також знову висловив стурбованість невиконанням Росією її зобов'язань у рамках Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності", — наголошується в повідомленні.

У свою чергу, прес-служба Кремля опублікувала наступне повідомлення з приводу телефонної розмови двох президентів: "Лідери двох країн обмінялися думками у зв'язку з розвитком гострої кризи в Україні. Незважаючи на істотні відмінності в оцінках ряду принципових моментів, з обох сторін підкреслена особлива актуальність завдання негайного і стійкого припинення бойових дій на південному-сході України і початку політичного процесу".

У зв'язку з цим, зазначає російська сторона, дана позитивна оцінка відбулася в Мінську, в ході консультацій контактної групи відзначено необхідність продовження переговорів у такому форматі.

"Обговорено ряд аспектів відносин між Росією і США. Глава російської держави охарактеризував лінію на нарощування Вашингтоном санкційного тиску як контрпродуктивну, що завдає серйозної шкоди двосторонній співпраці і міжнародній стабільності в цілому. Президенти погодилися, що нинішній стан справ не відповідає інтересам обох держав. У цьому контексті відбувся обмін думками про перспективи російсько-американського діалогу", — йдеться в повідомленні російської сторони.

Джерело: ZN,UA