Передплата 2024 «Добрий господар»

НАТО готова змінити формат співпраці з Україною

  • 08.04.2014, 18:48
  • 861

Андерс Фог Расмуссен заявив про готовність альянсу допомогти реформувати оборонні структури і збройні сили України та змінити формат співпраці з Україною

"Європейський союз може внести істотний внесок, сприяючи реформі міліції та прикордонної служби (України ). А НАТО в свою чергу могла б допомогти реформувати українські оборонні структури і збройні сили, про що мене попросила українська влада ", — сказав він на семінарі в Парижі, присвяченому питанню про трансформації НАТО.

На його думку, "така тісна і скоординована співпраця між НАТО і Європейським союзом пішла б на благо України".

Він вважає, що це також стане благом для Європи і Північної Америки, інформує Інтерфакс.

У НАТО мають намір продовжити працювати з Києвом у рамках комісії Україна — НАТО, але не так, як раніше, заявив Расмуссен.

"Я очікую, що відносини з Україною будуть продовжуватися в рамках комісії Україна — НАТО. Але наші справи не вестимуться, як раніше", — сказав він на прес -конференції в Парижі.

Генсек НАТО нагадав, що 1 квітня було прийнято рішення зміцнити відносини з Україною. "Разом з українцями ми визначили сфери, де ми могли б зміцнити нашу співпрацю", — сказав він, згадавши, зокрема, оборонну реформу, а також можливість поліпшення взаємодії українських збройних сил з силами НАТО.

"Ми схвалили список ініціатив і вже почали їх реалізовувати з українською стороною", — додав Расмуссен.

Нагадаємо, стало відомо, що НАТО закриває широкий доступ до штаб-квартири усім працівникам місії Росії в НАТО, за винятком посла, його заступника та двох помічників.

Відповідне рішення оприлюднено в понеділок у Брюсселі, воно набуває чинності 8 квітня 2014 року.

Джерело: Еспресо. tv

Схожі новини