Штайнмайєр вступився за Україну - і став зіркою YouTube

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр з гнівною промовою, в якій захистив Україну, став зіркою YouTube завдяки своєму виступу на мітингу Соціал-демократичної партії Німеччини.

Про це повідомляє Еспресо.TV, з посиланням на російський ресурс Слон.

«Ролик з промовою зібрав за добу більше 800 тисяч переглядів , що є значним результатом для зазвичай стриманого німецького чиновника», - йдеться у повідомленні.

Причиною, з якої міністр зірвався на крик, стали протестуючі проти політики Німеччини щодо Росії та підтримки, яку Євросоюз надає владі в Києві. Хтось із присутніх на мітингу тримав плакат з написом "Зупиніть нацистів на Україні", а під час виступу Штайнмайера з натовпу крикнули "Розпалювачі війни!". Це вивело його з себе, перейшовши на крик міністр виголосив гнівну відповідь.

"Розпалювачі війни тут ви! Назвати ціле суспільство фашистами - це і є провокація війни, провокація конфлікту. Ви не маєте права. Ви тільки провокуєте бійку, стоячи осторонь. І соціал-демократи не повинні питати, чому ми боремося за мир. Тільки не німецькі соціал-демократи!Політик наголосив, що встановити мир не так легко, а янгелів з одного боку і лиходіїв з іншого просто не буває.

«Світ влаштований, на жаль, набагато складніше. І слава Богу є люди, які присвячують своє життя цій складності і шукають шляхи виходу з кризи на Україну, пані та панове! Ваш протест показує, що ще не всі в Європі засвоїли урок - урок тих часів, коли люди не слухали один одного, коли люди знищували один одного», - зазначив міністр.

Він нагадав, що протягом чотирьох років Німеччина боролася проти економічної кризи, найбільш масштабної кризи в історії єдиної Європи.

«І були такі люди , як ось там ззаду, які завжди давали дуже прості поради. Вони завжди говорили: "Геть Грецію!", "Геть Португалію!" , "Повернутися до дойчмарки!" І всяку іншу нісенітницю! Якби ми слухали таких людей, які стоять ось там, Європі сьогодні вже настав кінець!", - підсумував Штайнмайєр.