Ляльки випікає у духовці


Майстриня з Рівного Олена Вербець творить надзвичайної краси та неймовірних запахів іграшки. Її ляльки виглядають, наче живі, бо мають не лише дизайнерське вбрання, прикраси та аксесуари, а й натуральні кучері.

У колекції пані Олени є і кирпаті дітлахи, і статечні чоловіки, і вродливі панянки, і казкові персонажі, і відомі українці. Усі випромінюють море світла і позитиву. Дивишся на них — і мимоволі кортить посміхнутися. А коли ще й вловлюєш дивовижний аромат, що йде від них — не хочеться їх взагалі від себе відпускати.

Усі ці іграшки пошиті власноруч. В роботі Олена Вербень використовує виключно натуральні, екологічно чисті матеріали. Набиває ляльки, як правило, сіном. Волосся спеціально замовляє за кордоном — воно із шерсті ангорської кози. Перш ніж зробити зачіску новій моделі, жінка миє його з шампунем та бальзамом, а часом навіть й підфарбовує.

Готовий виріб майстриня вимочує у розчині води, кави, кориці та клею, а потім на годину відправляє… в духовку. Запікає їх при температурі 100 градусів кілька разів, тоді шліфує наждачним папером і розмальовує акриловими фарбами. Шви тонує пахучою корицею. Увесь процес займає кілька днів.

Наталія КРАВЧУК,

Рівненська область

Фото з особистого архіву Олени Вербень