Передплата 2024 «Добрий господар»

Україна погодила «транспортний безвіз» з ЄС: угоду буде підписано до кінця червня

  • 14.06.2022, 18:15
  • 927

Уряд погодив з делегацією Єврокомісії спеціальну угоду про лібералізацію автомобільних перевезень, відому як «транспортний безвіз»

Україна погодила «транспортний безвіз» з ЄС: угоду буде підписано до кінця червня
Україна погодила «транспортний безвіз» з ЄС: угоду буде підписано до кінця червня

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

«Ми погодили остаточну редакцію Спеціальної Угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з делегацією Єврокомісії. Для перевізників підписання цієї угоди матиме таке ж значення, як скасування віз із країнами ЄС», — написав він.

Найєм зазначив, що за останні п’ять років ЄС став основним торговельним партнером України. Питома вага товарообігу з країнами Євросоюзу у 2021 році становила понад 41%, а обсяг вантажоперевезень автомобільним транспортом збільшився майже на 42%. При цьому подальше зростання цих показників було обмежене нестачею дозволів на міжнародні перевезення, кількість яких по окремих напрямках або залишалась незмінною, або значно скорочувалась.

«Протягом останніх трьох місяців у зв’язку з блокуванням українських портів обсяг товарообігу з ЄС автомобільним транспортом зріс у кілька разів. Для розуміння, лише палива автомобільним транспортом було імпортовано у 15 разів більше, ніж у довоєнні часи. Очевидно, ніяка дозвільна система такого навантаження б не витримала, і був великий ризик зупинки експорту автотранспортом вже у вересні-жовтні», — пояснив заступник міністра.

За його словами, після підписання угоди про транспортну лібералізацію, яке заплановане до кінця червня, проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення буде вирішено остаточно.

Директор компанії EA Logistic, Яковлєв Євгеній, відреагував на новину про погодження «транспортного безвізу» з ЄС наступним чином: «Ця новина для нас, як для компанії, яка займається міжнародними перевезеннями, є дуже важливою та обнадійливою. Ми завжди прагнули до спрощення та розвитку міжнародних перевезень, і ця угода відкриває перед нами нові можливості.

Скасування візового режиму для автомобільних перевезень з ЄС відкриє доступ до більшого ринку для наших послуг і сприятиме збільшенню обсягу вантажоперевезень. Ми будемо мати можливість ефективніше конкурувати на європейському ринку та залучати нових клієнтів.

Фото: wschodnik. pl

Схожі новини