Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У Міжнародному суді прийняли рішення розпочати розслідування подій в Україні

  • 01.03.2022, 08:20
  • 555

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан повідомив у заяві, що ухвалив рішення розпочати розслідування щодо ситуації в Україні

У Міжнародному суді прийняли рішення розпочати розслідування подій в Україні
У Міжнародному суді прийняли рішення розпочати розслідування подій в Україні

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на сайт Міжнародного суду.

«Я ознайомився з висновками Управління, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив наявність розумних підстав для початку розслідування. Зокрема, я задоволений наявністю розумних підстав вважати, що як передбачувані військові злочини, так і злочини проти людяності були вчинені в Україні у зв'язку з подіями, які вже оцінені під час попереднього розслідування Управління. Враховуючи зростання конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові передбачувані злочини, які підпадають під юрисдикцію мого Управління, вчинені будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України», — йдеться в заяві.

Також Хан пояснив про свої кроки у розслідуванні: «Я вже доручив своїй команді вивчити всі можливості збереження доказів. Наступним кроком є продовження процесу запиту та отримання дозволу Палати попереднього провадження Суду на початок розслідування».

Читайте також: Збірна Росії не гратиме у матчах відбору на ЧС-2022

Прокурор попросив підтримки у розслідуванні всіх держав-учасниць та міжнародного суспільства.

«Я також проситиму про підтримку всіх держав-учасниць та міжнародної спільноти загалом, оскільки моє Управління розпочинає свої розслідування. Я закликатиму до додаткової бюджетної підтримки, до добровільних внесків для підтримки всіх наших ситуацій та до безоплатного надання персоналу. Важливість і невідкладність нашої місії є надто серйозною, щоб вважатися заручником відсутності коштів».

«Я продовжуватиму уважно стежити за розвитком подій на місцях в Україні і знову закликаю до стриманості та неухильного дотримання норм міжнародного гуманітарного права», — підсумував прокурор.

Читайте також: Україна подала позов проти Росії до Гааги, — президент

Фото: DW

Схожі новини