Передплата 2024 «Добрий господар»

Майже 150 зґвалтувань: львівський псевдопастор у такий спосіб карав дітей за погану поведінку

  • 20.02.2021, 19:30
  • 2 188

Роман Московченко організовував християнські табори, де ґвалтував дівчаток

У Львові судитимуть організатора дитячих таборів 46-річного Романа Московченка, який ґвалтував неповнолітніх дівчат. Чоловік розбещував і гвалтував дівчаток-підлітків у підсобці церкви, та у школі, де працював. У ході розслідування поліція довела причетність Московченка до 147 випадків сексуального насилля у дитячих таборах, пише Захід.нет.

Про випадки розбещення дівчат Московченком стало відомо у вересні 2020 року. Тоді поліція повідомила, що 46-річний чоловік організовував дитячі табори, не маючи на це жодних дозволів. У цих таборах він ґвалтував неповнолітніх дівчат. Торік поліція повідомила, що з Романом Московченком пов’язують щонайменше 11 фактів розбещення та зґвалтування неповнолітніх дівчат, віком 11−14 років. Ці зґвалтування відбувались протягом 15 років, однак діти про це нікому раніше не розповідали.

Про випадки сексуального насилля Московченком не було відомо до 2019 року, поки одна з його жертв в уже дорослому віці не звернулась у поліцію. Дівчина розповіла, що орієнтовно у 2005−2007 роках Московченко проводив заняття з дітьми у приміщенні, що належить церкві Святого Архистратига Михаїла УГКЦ на вул. Винниченка у Львові. Під час цих занять він відвів її у підсобку, де наказав роздягнутись. Чоловік почав розглядати тіло дитини і доторкатись до її статевих органів. За словами дівчини, такі речі з нею відбувались неодноразово. Московченко пояснював свої дії тим, що таким чином карає дітей за погану поведінку.

Упродовж 2003−2018 років Роман Московченко працював координатором зовнішніх зв`язків НВК «Школа-гімназія святої Софії» у Львові. Кілька його жертв розповіли поліції, що орієнтовно у 2009−2010 роках він зустрічався з дівчатами-підлітками у своєму кабінеті в школі. Там він наказував роздягнутись школяркам, після чого оголював свої статеві органи і торкався ними до дівчат. Під час цих епізодів Московченко так само розповідав дівчатам, що карає їх за погану поведінку. Одна зі школярок, яка стала жертвою Московченка, розповіла, що він неодноразово її ґвалтував.

Під час обшуків вдома у Романа Московченка поліцейські знайшли фотографії та відеозаписи, на яких видно сцени зґвалтування неповнолітніх дівчат.

У процесі розслідування правоохоронці загалом допитали п’ятьох жертв Московченка. Усі вони зараз є повнолітніми, однак на момент зв’язку з Московченком їм було не більше 14 років. Загалом поліцейські виявили причетність чоловіка до 147 епізодів сексуального насилля — це зґвалтування та інші непристойні речі, які він неодноразово робив з неповнолітніми.

Зараз Роман Московченко перебуває у СІЗО. Наприкінці 2020 року адвокатка Московченка подала клопотання до суду, щоб її клієнта направили у психіатричну клініку на лікування, оскільки він кілька разів намагався вчинити самогубство. Однак суд відмовив у цьому клопотанні і залишив Московченка у СІЗО.

Зараз поліція завершила досудове розслідування і незабаром справу Московченка почне розглядати суд. За вчинене йому загрожує до 15 років тюрми.

Схожі новини