Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Ліміт на безплатний проїзд для пенсіонерів є необґрунтованим»

У Львові зареєстрували електронну петицію, аби пенсіонерам та інвалідам повернули безлімітний Леокарт

Фото з сайту translations.com.ua
Фото з сайту translations.com.ua

Львів'янин Андрій Волинець зареєстрував електронну петицію, у якій вимагає від міської влади повернути для пенсіонерів за віком та людям з інвалідністю третьої групи безлімітні поїздки по картці Леокарт. Нагадаємо, з 1 липня ця категорія пасажирів ущемлена — на місяць їм дозволено лише 60 поїздок (по дві в день). Таке обмеження «творці» е-квитка зробили з метою економії бюджетних коштів, мовляв, деякі пільговики собі дозволяли «кататися» ледь не цілодобово…

До кінця збору підписів петиції залишилось 54 дні, станом на 9 липня її підписало 7 осіб з 500 необхідних. Якщо петиція набере потрібну кількість голосів, чиновники Ратуші її зобов’язані розглянути й ухвалити рішення про повернення пільгового проїзду для двох категорій пасажирів.

«Таке обмеження суперечить постанові Кабінету Міністрів України № 354 від 17.05.1993 року і грубо порушує законні права пенсіонерів за віком, яким вказаною постановою гарантовано безоплатний проїзд без будь-яких лімітів поїздок, — каже Андрій Волинець. — Ліміт є необґрунтованим, оскільки для того, аби пересуватись по місту пенсіонер змушений здійснювати пересадки на різні види транспорту, оскільки маршрути транспорту не завжди забезпечують безпересадкове добирання до потрібного місця. В умовах скрутного економічного становища пенсіонерів такі додаткові фінансові навантаження є неприпустимим та порушує їхні права.

Органи місцевої влади не можуть приймати нормативні акти, які прямо суперечать Конституції України, законам України та актам Кабінету Міністрів України. Постанова Кабміну є обов’язковою до виконання на всій території України і має вищу юридичну силу в порівнянні з актами органів місцевого самоврядування".

Львівський адвокат, юрист Андрій Петри­шин, вважає такі «експерименти» над пасажира­ми-пільговиками недоречними. «Закон України однозначно та беззастережно гарантує пра­во на безкоштовний проїзд. І це право жоден суб'єкт владних інстанцій не може скасовувати або призупинити», — каже адвокат.

Що кажуть у Ратуші?

«Якщо ліміт використано, пільго­ву „Леокарт“ доведеться поповню­вати та їздити за тарифом 13 гри­вень за поїздку, — прокоментував директор департаменту місь­кої мобільності та інфраструкту­ри Львівської міської ради Олег Забарило. — Пільги у двох категорій забрали ті, які їм свого часу „по­дарувала“ Львівська міська рада („державних“ не чіпали). Це зро­били для економії бюджетних ко­штів, зараз чималі видатки йдуть на ЗСУ. Це дозволить зменшити навантаження на місь­кий бюджет Львова, економія — 30 мільйонів гривень на рік».

Тим часом, у громадському транспорті Львова з липня пенсіонерів не поменшало. Мабуть, ще не всі знають про ліміт на поїздки. Це стане відомо, якщо їхню картку валідатор не буде зчитувати і на екрані буде вимога про поповнення рахунку.

Схожі новини