Сейм Польщі дозволив спростити прикордонний рух з Україною

Польський Сейм у четвер, 25 червня проголосував за внесення змін до закону про місцевий прикордонний рух (МПР) з Україною, який передбачає розширення зони руху на кілька населених пунктів і введення деяких спрощень для українців.

За внесення змін до закону про МПР проголосували 411 депутатів Сейму, троє були проти, а двоє утрималися, повідомляє Укрінформ.

Змінами до закону планується розширити зону руху на три населенні пункти: Гевин, Орані і Руснів у Волинській області та Тисовець - у Львівській області. Для пришвидшення видачі дозволів на перетин кордону в рамках МПР пропонується також створити зовнішні пункти прийому заяв в українських містах, де немає польських консульств. Крім того, пропонується скасувати необхідність медичного страхування, збільшити час одноразового перебування у прикордонній зоні з 60 до 90 днів і звільнити від консульського збору в розмірі 20 євро за видачу другого і подальших дозволів на перетин кордону в рамках МПР.

Тепер зміни до закону про МПР має ратифікувати президент Польщі.

Нагадаємо, місцевий прикордонний рух між Україною і Польщею функціонує з 2009 року. На сьогодні в рамках руху Польща видала громадянам України 300 тисяч дозволів на перетин кордону.

За даними Головного управління статистики Польщі, в 2014 році кількість перетинів кордону українцями в рамках МПР порівняно з попереднім роком зросла на 20,4%. У 2013 році українці, які перетнули кордон в рамках дії руху, витратили в Польщі 2,3 млрд злотих (майже 640 млн дол.), а в 2014 році, за попередніми підрахунками, ця сума зросла до 2,8 млрд злотих (понад 770 млн дол.).