Передплатити Підтримати

Браслети Шамбала, хрест розбійника і сльози Богородиці...

На тілоохоронців сподіваються, але й оберегів не цураються

Руки обивателів високих київських пагорбів виблискують не лише годинниками за ціною авто і коштовними запонками, а й... амулетами. Хтось з високопосадовців (як президентський радник Андрій Гончарук) у містику Шамбала вдарився. А хтось у силу оберегів зі святих місць увірував.

Віктор Ющенко «закодувався» від лихих сил перснем, який подарував йому карпатський мольфар. Живе собі, поживає, добра наживає (на додачу до сімейних маєтків ще й казенні хороми у Кончі-Заспі нажив).

«Приплітали» містику й косі Юлії Тимошенко. «Буб­лик» в Юлії Володимирівни, мовляв, не простий, а заговорений. Та, вочевидь, помилилися ті, хто приписував чари незмінній зачісці екс-прем’єра. Інакше б не було у біографії Юлії Тимошенко сумнозвісної «кірєєвщини».

У кого панічна фобія на жінку з косою, то це у президента Віктора Януковича. Може, в його колекції оберегів є окремий амулет проти Ю.В.Т.? Ну, наприклад, в алтайських шаманів, до яких навідувався, замовив? А коли зрозумів, що та містична штучка не діє, взявся іншими оберегами страхи свої відганяти. То натільний хрест одягне, той, що «Розп’яття. Вхід розсудливого розбійника в рай» називається. То «Сльози Богородиці» на зап’ястя повісить. Браслет цей президентові нібито афонські ченці подарували.

Днями такий же браслет, як у Януковича, фотокореспонденти «засікли» на руці у міністра енергетики Едуарда Ставицького. Судячи з того, що урядовець був у чиновницько-бізнесменському почеті, який торік супроводжував Януковича на святу гору, «Сльози Богородиці» у Ставицького — теж афонського виробництва. Чи, може, міністр їх у Києві, в церковній крамниці за 50 гривень купив?

Що для Януковича і Ставицького — амулет, для знав­ців східної медицини — рецепт зцілення від тілесних болячок. Ягоди рослини, з яких виготовляють браслет «Сльози Богородиці», китайські знахарі використовують для лікування бородавок, наростів, неприємного запаху з рота, мігрені, ревматизму.