Погана поведінка? Залишишся на другий рік!
Новий старий італійський закон — наслідок учнівської агресії проти вчителів, випадки якої почастішали у школах
Закон про освіту, який ухвалив парламент Італії, дозволяє не переводити до наступного класу школярів, які мають погану оцінку з поведінки. Уряд пояснює, треба якось боротися з учнівською агресією… Схожа норма існувала в Італії за часів фашистського диктатора Беніто Муссоліні, нагадує британське видання The Guardian.
Жорсткі правила, пов’язані зі шкільними оцінками за поведінку, уряд Муссоліні запровадив 1924 року, інформує The Guardian. І от рівно через сто років нечемних італійських школярів знову доводиться «репресувати»…
Нові норми закону про освіту, ухваленого парламентом Італії, дозволяють шкільній адміністрації не переводити до наступних класів учнів, які погано поводяться на уроках і перервах. Згідно з новим законом, учнів загальноосвітніх шкіл, які матимуть з поведінки менш ніж 6 балів (із 10 можливих), залишатимуть на другий рік, навіть якщо ті матимуть задовільні оцінки з усіх предметів. А школярі, які матимуть з поведінки 6 балів, складатимуть додатковий тест — із громадянської освіти.
The Guardian цитує міністра освіти Італії Джузеппе Валдітара, який заявив, зокрема, таке: «Реформа оцінювання поведінки школярів повертає важливість особистої відповідальності, ставить у центр уваги повагу до людей і громадського блага, а також відновлює авторитет учителів». А прем'єр-міністр країни Джорджа Мелоні наголосила, що новий освітній закон «відновить повагу» в італійських школах.
Чому до поведінки школярів у Італії прикуто настільки велику увагу? Як інформує The Guardian, нові законодавчі норми стали наслідком збільшення кількості випадків агресії учнів проти вчителів. Від початку 2024-го таких інцидентів, порівняно з тим самим періодом минулого року, побільшало на Апеннінах аж на 110%.
«Поведінкові» норми нового закону про освіту подобаються далеко не всім. Ідеться не лише про шкільних хуліганів. Зокрема, представник італійської студентської спілки Томмазо Мартеллі заявив, що в такий спосіб уряд прагне «зміцнення авторитарної і каральної культури». Мовляв, «можливість бути відрахованим… означає, що оцінки за поведінку можуть бути використані як іще один інструмент репресій у наших школах».
Схожі норми, запроваджені сто років тому урядом Муссоліні, діяли в Італії аж до середини 70-х років минулого століття. Потім, після учнівських протестів, ті правила почали змінювати, аж поки 2000 року не скасували зовсім, нагадує The Guardian. Але «відлига» тривала недовго…