Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Загиблого бойового пса поминали як воїна…

Інформаційні служби повідомили про загибель на фронті службового пса із кличкою Нік. Наші воїни вважають це втратою важливої бойової одиниці…

Нік був бойовим побратимом наших воїнів...
Нік був бойовим побратимом наших воїнів...

Волонтер Віктор Одини­ця написав на своїй сторінці у Фейсбуку: «Сумна звістка — мій товариш, боєць підрозділу спе­ціальної розвідки, повідомив, що під час виконання бойового завдання від осколкового пора­нення загинув службовий соба­ка Нік. Пес отримав поранення, не доїхавши п’яти кілометрів до пункту призначення…

З перших днів війни в обов’язки Ніка входило виконання розшуково-штурмових робіт!

Дякуємо за службу, друже!"

Цей допис супроводило ві­део вбитого собаки і закадро­вий текст — хтось із команди­рів звітував вищому керівництву про втрату Ніка. З жалем гово­рив про нього як про бойового товариша…

У соцмережах ми знайшли і прижиттєві фото Ніка — у спеці­альному бронежилеті, із захис­ним шоломом на голові. Хтось з інструкторів навіть почепив йому на шию автомат. Мовляв, справжній воїн…

На повідомлення про смерть Ніка були сотні душевних відгу­ків від цивільних українців. Ось деякі із цих дописів:

«Бойовий пес… Скільки він врятував життів! Це також ге­рой. Дякуємо за все, спи спо­кійно, воїне!».

«Низький уклін тобі, наш захис­нику! Світла пам’ять Герою! М’яких хмаринок бойовому песику».

До слова, кінологічна служ­ба у Збройних силах України на­лічує близько тисячі службових собак. Про це в інтерв'ю аген­ції АрміяInform повідомив гене­рал-майор Дмитро Герега. За його словами, чотирилапих по­мічників використовують для охорони військових аеродромів, баз, складів та арсеналів, а та­кож для мінно-розшукових ро­біт: виявлення вибухонебезпеч­них предметів; перевірки доріг; місцевості й транспортних за­собів. Собаки працюють у скла­ді саперних груп як на фронті, так і на деокупованих територі­ях. Мінно-розшукові собаки пе­ревіряють визначені території, військові об'єкти та транспорт­ні засоби з метою виявлення вибухонебезпечних предметів, зброї та боєприпасів. Ці поміч­ники виявляють сотні вибухоне­безпечних предметів та рятують життя багатьох воїнів".