Фронтовикам передадуть сік із серпневих садів
Яблука на переробку і відправку на передову збирають лісник, діджей, школяр і вчорашній воїн
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/518338/iabluka.jpg)
Ці троє хлопців — 11-класник Роман Пусь, діджей Павло Боднар і учасник бойових дій, колишній стрілець 10-ї штурмової бригади Асіф-огли Бінаталієв — вирішили надіслати нашим фронтовикам кількасот літрів натурального соку. Де-де, а під час жорстких боїв «на нулі» спрага мучить нестерпно… Вітаміни з рідних країв повинні додати захисникам України більше сил та енергії бити ворога. Волонтери з допомогою лісника Миколи Арєхова уже заготували 100 мішків яблук. Підприємець зі села Шайбівки Нараївської громади, який займається перероблянням фруктів, зголосився безплатно начавити з них вітамінного питва для воїнів.
— Таке треба робити частіше! Хлопці на «передку» дуже зрадіють нашій посилці, — розповідає кореспондентові «Високого Замку» 29-річний Асіф-огли. У нього азербайджанські корені, але українською спілкується не гірше від корінних галичан. Ще не так давно зі зброєю у руках захищав Україну у складі 10-ї штурмової бригади, однак через складні сімейні обставини змушений був повернутися додому у Бережани. У тилу за найменшої можливості допомагає побрати-мам.
Усіляко намагається підсобити воїнам і любитель музики Павло. Має проблеми із зором, але, як тільки може, підсобляє фронту. У перший рік великої війни за зібрані кошти передав українським воїнам позашляховик «Ніссан». Щойно почув про ідею надіслати сік нашим бійцям, тут же з друзями взявся її втілювати.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/08/%D1%81%D1%96%D0%BA.jpg)
Роман ще вчиться у школі, проте про війну знає не тільки з телевізора і соцмереж. Його дядько Григорій (позивний «Арахіс») брав участь в АТО, а тепер на своїй «самохідці» стримує окупантів на херсонському напрямку. Роману хочеться зробити і свій внесок у Перемогу. Поки що — це зібрані яблука, які ось-ось стануть смачним напоєм для наших героїв.
Фрукти збирали у садах рідних, знайомих. У планах — здати на переробку тонну фруктів. Але, напевно, заготують їх більше.
Зі своїх військових буднів Асіф-огли пригадує:
— Ковбас, м’яса на фронті їсти не хотілося, бо годували нас супер! Але батьки, друзі все одно слали нам їх. Особливо раділи ми, коли отримували фрукти — бо у тій точці, де доводилося воювати, дістати їх було важко.
Ми запитали вчорашнього воїна, чого його побратими після бойової вахти прагнуть понад усе.
— Найбільше хочеться лягти і відпочити у цілковитому спокої. Щоб ніхто тебе не турбував жодними питаннями, не говорив з тобою ні про що. Але спокійно полежати, як правило, не виходить — бо знову тебе чекає ротація, треба підмінити виснажених хлопців, зателефонувати додому… Багато значить моральна підтримка. Наші воїни плакали від щастя, коли їм приходили листи і малюнки від дітей. Усі стіни були обвішані цими малюнками. Дивишся на них — і відразу згадуєш рідний дім…