Передплата 2024 «Добра кухня»

На захист полковника стає генерал!

Українському розвідникові Роману Червінському передали в суді публікацію «Високого Замку»

Акція на підтримку Романа Червінського під стінами Кіровоградського райсуду. У руках екснардепа Василя Пазиняка газета «Високий Замок» зі статтею «Із героя ліплять злочинця!». Фото надав Василь Пазиняк
Акція на підтримку Романа Червінського під стінами Кіровоградського райсуду. У руках екснардепа Василя Пазиняка газета «Високий Замок» зі статтею «Із героя ліплять злочинця!». Фото надав Василь Пазиняк

Проривом у кримінальному процесі проти українського ексконтррозвідника, полковника Романа Червінського, якого Генпрокуратура звинувачує у перевищенні службових повноважень під час російського обстрілу аеродрому Канатове 23 липня 2022 року, обіцяє стати призначене на 5 червня засідання у Кіровоградському районному суді. На цей день до суду викликано трьох ключових свідків сторони захисту, які готові підтвердити відсутність вини у діях Червінського під час проведення спецоперації, його санкціоновані дії. Серед тих, хто даватиме такі показання, буде колишній безпосередній керівник звинуваченого полковника, екскомандувач з'єднання Сил спецоперацій ЗСУ генерал-майор Віктор Ганущак.

Свого часу, оцінюючи висунуті проти Романа Червінського звинувачення (на думку полковника — політично мотиво­вані), генерал-майор Ганущак заявляв головному редактору видання «Цензор.нет» Юрію Бутусову таке: «Полковник Червінський не допустив жодних пере­вищень службових повноважень. Він робив свою роботу. Професійно, як за­вжди».

Про це, до речі, йшлося у матеріа­лі «Високого Замку» «Із героя ліплять злочинця!». Газету з цією статтею пред­ставники громадської організації «Не­скорений Майдан — 18.02» привезли у Кропивницький, передали Роману Чер­вінському і його дружині під час судо­вого засідання 24 травня, коли було на­решті задоволено клопотання адвокатів про виклик основних свідків.

Про атмосферу судового засідання, його закулісся кореспонденту «ВЗ» роз­повів народний депутат у Верховній Раді VII скликання Василь Пазиняк.

— Підтримати Романа Червінського у Кропивницький райсуд приїхали відо­мі політики, громадські активісти з усіх куточків України, зокрема з Києва, Дні­пра, Миколаєва, Херсона, Львова. Се­ред сотні людей у судовій залі були екснардеп Микола Катеринчук, вдова відомого правозахисника Степана Хма­ри — пані Роксоляна. З усього видно, що надумана справа проти Романа Червін­ського розвалюється на очах. Для при­кладу, представник одного з потерпілих (за визначенням прокурорів) заявив, що його підзахисний не прийшов до суду, позаяк не вважає себе потерпілим…

Представник звинувачення Кобець клопотав про продовження утриман­ня Романа Червінського під вартою, бо той начебто може втекти. Така вимога — приниження легендарного розвідника. Його тримають у СІЗО у камері-одиноч­ці, де немає елементарних побутових умов. А під час повітряних тривог Рома­на виводили на подвір'я суду і тримали у розпеченому на сонці автозаку. «Слу­жителі Феміди» і представники поліції у цей же час ховалися у будівлі суду…

— До слова, — продовжує пан Василь, — у дворику суду розташований при­мітивний, зі страшною антисанітарією туалет, куди змушені ходити присутні на судових засіданнях. Таких совкових нужників я не бачив з радянських часів: із перекособоченими дверима, унітазом у ньому служить бетонна плита із діркою посередині. У цей «кльозет» водять і об­винуваченого. Адвокат Романа назвав цей туалет «обличчям українського пра­восуддя». Судді ж мають свою комфорт­ну вбиральню у приміщенні суду — але простих смертних туди не пускають…

Ось такий туалет «прикрашає» суд у Кропивницькому...
Ось такий туалет «прикрашає» суд у Кропивницькому...

Під час повітряних тривог присут­ню на судовому процесі групу підтрим­ки Романа Червінського почали виганя­ти надвір. Ми змушені були 15 хвилин іти до найближчого бомбосховища у місце­вій лікарні. Туалет у цій лікарні - жах! Я об'їздив всю Україну, а такого «совєць­кого союзу», як у колишньому Кірово­граді, не бачив…

Уродженцю Кам’янець-Подільського, батькові трьох неповнолітніх дітей Ро­ману Червінському у кінці нинішньо­го року виповниться 50. Його, кавалера трьох орденів, шести медалей, назива­ють культовим українським розвідни­ком. На його рахунку багато успішних спецоперацій проти ворога. Серед них — знищення у Донецьку й Макіївці ко­мандирів бойовиків «Мотороли», «Ґіві», вербування танкістки-сепаратистки Світлани Дрюк, переміщенння до Києва з так званої днр бойовика Цемаха, який був причетним до збиття малайзійсько­го «Боїнга».

Улітку 2020 року Роман Червінський розробляв сміливу спецоперацію із ви­манювання й захоплення 33 бійців ро­сійської приватної військової компа­нії «Ваґнер», які вчиняли злочини проти України на Донбасі. В останній момент цю спецоперацію було зірвано. Вину за це Червінський та його колишній керів­ник Бурба поклали на Офіс президента, глава якого Єрмак дав вказівку відклас­ти операцію. А незабаром про неї дізна­вся білоруський диктатор лукашенко…

За правду в очі розвідники нарази­лися на помсту. Висококваліфікованих фахівців було звільнено. Згодом Рома­ну Червінському висунули підозру й за­арештували. Звинувачували у тому, що він начебто самовільно, без погоджен­ня з вищим командуванням розробив спецоперацію з виманювання росій­ського льотчика. Той начебто повинен був приземлитися своїм літаком на ае­родромі «Канатове» під Кропивницьким. Але у «час Х» по цьому летовищу вда­рили російські «Калібри». Загинув ко­мандир військової частини, два десят­ки військовослужбовців було поранено, знищено два українські літаки, іншу вій­ськову техніку.

У Генпрокуратурі вважають, що Ро­ман Червінський «здав» ворогові коор­динати аеродрому, діяв одноосібно, не зважав на застереження, що, мовляв, і призвело до тяжких наслідків. Інкримі­нована йому стаття передбачає позбав­лення волі на строк від 8 до 12 років.

Сам Червінський свою вину запере­чує. Його командири заявили, що спецоперацію було погоджено на високому рівні. Зокрема, знав про неї Головноко­мандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Роман Червінський, його соратники вважають висунуті звинувачення і суд зведенням порахунків з боку представ­ників президентської канцелярії.

Схожі новини