Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Послаблення карантину на Львівщині: які заборони вирішили скасувати

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області

Про це повідомила пресслужба ЛОДА.

За даними МОЗ, зокрема за показниками для послаблення протиепідемічних заходів, Львівська область перестала бути регіоном із значним поширенням COVID-19 — тепер вона підпадає під критерії, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500. Це дозволяє продовжити послаблення карантину.

«Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 8,36% при нормі менш як 11%. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 — 23, 03% при нормі менш як 10%. Ці цифри, порівняно з даними за минулий тиждень, помітно зменшилися. Тож це дозволило сьогодні ще послабити обмежувальні заходи, — зауважив голова Львівської ОДА Максим Козицький. — Такі показники вселяють певний оптимізм, однак розслаблятися зарано. До лікарів й далі звертається багато хворих із симптомами коронавірусу, у медиків досі дуже багато роботи. І вони вкотре просять усіх бути пильними — носити маски, зберігати дистанцію, старатися не перебувати у місцях масового скупчення людей».

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19, складає 40,04% від загальної кількості при нормі менше ніж 50%. Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції — 110,03 на 100 тисяч населення при нормі більш ніж 24.

Читайте також: Неправильно носив маску: львів'янина судили через порушення карантину

Відтак, згідно із рішенням комісії частково послабили карантинні заходи на території області, дозволили діяльність закладів культури з наповненістю понад 50 відсотків стаціонарних розміщених місць для сидіння та/або більше однієї особи на 5 кв. метрів площі закладу культури. Комісія встановила роботу розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), закладів культури, крім кінотеатрів та театрів.

Окрім того, комісія дозволила відновити роботу дошкільних навчальних закладів та інклюзивно-ресурсних центрів.

Також вирішили розгорнути роботу лабораторного підрозділу КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» на базі лабораторних потужностей Львівської регіональної державної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Схожі новини