Передплатити Підтримати

У Львові відкрилася виставка-конкурс міні-акваріумів


У Львові відкрилася третя загальноміська виставка-конкурс міні-акваріумів, які сьогодні набувають все більшої популярності в Україні завдяки розміщенню їх у офісах та робочих кабінетах.

Організаторами виставки є Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр та Львівський клуб акваріумістів.

Із рибок тут можна побачити гуппі, неони, пецилії, разбори, мечоносці, молінезії, райдужні рибки, та креветки чері. Як пояснив директор дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович власники міні-акваріумів не ставлять перед собою мету утримувати якісь екзотичні види риб. Та й рибок в акваріумі розміром на 20 літрів прийнято заселяти не більше 5 осіб.

— Це витвір мистецтва, який своїм зовнішнім виглядом спонукає людину до розслаблення. Завдяки цьому вони зявилися в офісах. Тому що офісний працівник, який працює за комп’ютером постійно знаходиться в стресі. Позбавитись стресу з допомогою акваріума — це найпростіший засіб і найекономічніший засіб для компанії. Не треба організовувати спортзали і влаштовувати перерви. Тут же в людини на столі стоїть акваріум. Лише слід натиснути кнопку виключити монітор і переключитися очима на акваріум. 15-20 хвилин і людина приходить у нормальний робочий стан. Особливо — коли працює фільтр і чути цей звук дзюрчання струмка. А також кольорова гамма і м’яке світло, яке проходить крізь воду — воно розслабляє, — пояснює директор дитячого еколого-натуралістичного центру.

За словами Ігоря Антаховича, акваріум ємністю 100-150 літрів вимагає догляду всього півгодини в тиждень. А коштує такий акваріумний комплект близько 550 грн. Туди входить акваріум (20 літрів), покривне скло, фільтр, підігрівач, світильник і основа. Це якщо не враховувати грунт, рослин і рибок.

— Сьогодні у світі є тенденція до використання лише натуральних матеріалів в акваріумах та відмова від елементів пластику, металу та інших декоративних фігурок як водолазики чи кораблики,як це було популярно раніше, — розповів Андрій, член Львівського клубу акваріумістів.

Також у таких акваріумах часто відтворюють біотоп того середовище де живуть ті риби та рослини. Зокрема, зараз популярно копіювати річки-притоки Амазонки, озера Африки та водойми Малайзії, Танганіки. Так в акваріумах представлених на виставці у якості грунту використано кварцовий пісок, уламки вулканічної лави, мармурна крихта та дрібна річкова галька, яка зустрічається у річках українських Карпат. Також у цих міні-акваріумах використовуються мохи, папороті та рослини, які важко знайти у зоомагазинах. Зазвичай любителі акваріумістики обмінюються ними через Інтернет.

Виставка-конкурс проходить в приміщенні міського еколого-натуралістичного центру (вул. Кубанська, 12) та триватиме до 27 січня, щодня з 10:00 до 18:00.

Фото — Валерій Шмаков