Ялинку біля СБУ прикрашає... скромність


Рейтинг новорічних «зелених красунь» Львова.

Колоритні хатинки Різдвяного ярмарку у гуцульському стилі, вуличні святкові декорації та новорічні вогні... Усе це створює у Львові атмосферу затишку і тепла. Одна з окрас та символів Новорічних свят — традиційна ялинка навпроти Оперного театру. Та ця красуня не єдина у місті. З кожним роком у туристичному Львові збільшується кількість вуличних ялинок. Їх встановлюють і біля державних та комунальних установ, і біля кав’ярень, ресторанів. Деякі «лісові красуні» — креативні. Туристи радо їх і себе біля них фотографують. Журналісти «ВЗ» прогулялися містом і вирішили скласти своєрідний рейтинг святкових ялинок.

На першому місці, звичайно, — головна ялинка Львова, яку традиційно встановлюють біля Оперного театру. Вона є своєрідною візитною карткою зимового Львова. Цього року її вперше привезли не з Карпат, а з Брюховичів, висота — 18 метрів. Вперше функції декорування ялинки взяло на себе ТзОВ «Львівські ярмарки» (організатори Різдвяного ярмарку), а не комунальні служби Львівської міської ради. Ноу-хау декорації — замість іграшок, дорога жовта ілюмінація, біля ялинки — півтораметрові подарункові коробки, які підсвічуються.

«Срібло» ми віддаємо «золотій» ялиночці на площі Митній. Аналогічна «лісова красуня» є також на площі перед львівським цирком. Виготовлені із жовтогарячої тканини, декоровані велетенськими елітними шоколадними цукерками. На міні-сцені — напис «З Новим роком!». Охочих сфотографуватися — не бракує.

Третя сходинка рейтингу — ялинка навпроти палацу Потоцьких, декорована іграшками ручної роботи у стилі робіт галицького скульптора Пінзеля. Біля палацу працює зимова резиденція, де містяни, зокрема діти, зможуть побавитися на дитячих атракціонах, взяти участь у квесті «Жив-був пес у Потоцьких». Коли у вихідні прийшла на подвір’я палацу Потоцьких, побачила там чимало школярів, які робили фото на згадку біля колоритної ялинки.

Четверте місце за оригінальність віддаємо ялинці з дров, що стоїть при вході до ресторації «Брудершафт», що на Вір­менській. На вершечку — золота зірочка. Туристам подобається, чи не кожен її фотографує.

Наступна у рейтингу — ялинка у стилі мінімалізму біля турецького кафе, що на початку проспекту Шевченка. На ялинці немає іграшок, декорована синім «дощиком» та якісною ілюмінацією, яка створює вночі ефект казки. Поки фотографувала ялинку, у черзі до фото стояли три турки, які англійською побажали мені щасливого Різдва. Один з них запропонував мені загадати біля ялинки бажання і обов’язково випити у кафе склянку гарячого турецького чаю.

Шосте місце рейтингу — ялинка на площі Соборній, навпроти ТЦ «Роксолана». Недолік цієї новорічної красуні — місце її розташування (поруч з підземним туалетом та міні-пам’ятником, який назвали «Львівською какулькою»). Новорічне деревце вражає манерою декорування. Половина ялинки (нижня частина деревця, куди дістає людська рука) — без прикрас. Мабуть, щоб їх ніхто не поцупив. Червоні кульки, білі ангелики та декор у формі напису Merry Christmas — на верхівці ялинки.

Останнє місце посіла ялинка біля входу до Львівського обласного управління СБУ. Виглядає ця «лісова красуня» скромненько, справляє сумне враження. Може, біля такої специфічної державної установи така і належиться, без надмірностей. Трохи рятує ситуацію шопка…

Фото автора та Юлії ПІДЛУЖНОЇ