Хто не зміг з’їсти, брав зі собою...


У Радехові накрили найдовший в Україні стіл з національними стравами.

Стіл завдовжки 120 метрів 80 сантиметрів засервірували у Радехові на Львівщині. Для фіксації рекорду прибули представники Національного реєстру рекордів України. Після вимірювань рекорд оголосив представник Реєстру Павло Горішевський. Він зазначив, що радехівський рекорд перевершив рекорд одеситів, який ті встановили три роки тому, влаштувавши частування на стометровому столі.

Пан Горішевський вру­чив сертифікат, який засвідчує факт рекор­ду. Документ вручено орга­нізаторові Першого Захід­­но­­українського фестивалю «Куховарня RadoFest» Юлії Кулич.

До сервірування столу долучився кожен із 71 населених пунктів, які є на території Радехівського району. Спільний «Стіл графа Бадені» заставили наїдками, які так люблять українці. Там були палюшки (цю страву організатори визначили основною на фестивалі), вареники, зрази, сало, борщ, пироги, хрусти, пампушки, голубці, ковбаси, гречаний пиріг, налисники, сирники, зрази, узвар, борщ… Стіл був не просто заставлений, а ще й гарно засервірований. Кожна господиня по-своєму проявляла творчість і фантазію: калина, соняхи, снопи зі зерна нового врожаю. Усе, чим багата україн­ська земля... Особливо усі милувалися творчістю господинь із Лопатина. Їхній стіл нагадував справжній кулінарний шедевр, повз який ніхто не міг пройти, не зупинившись.

“У Немилові готувалися до свята цілим селом, — розповів сільський голова Немилова Іван Калинович. — Господинь у нас багато, а допомагали їм усі”. Жителька села Мирослава Сайкевич розповіла: «Ми приготували багато страв: палюшки, пампушки, огірки, сало з часничком з цибулькою, тушкована капуста, голубчики з гречкою, пироги з гречкою і сиром, з пшоном. Як бачите, у нас уже порожні тарілки. Можна сказати, що сподобалося все. Паляниці з маком поливали медом, діти хвалять і забирають зі собою». А прикрасили стіл... фігурою Богдана Хмельницького та гарматою.

На фестиваль запросили дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених родин. Для дітей створили три розважальні зони із конкурсами, іграми та забавами.

Атракція «Стіл графа Бадені» вдалася. Охочих спробувати автентичних українських страв приїхало до Радехова чимало: хто каже п’ятсот, а хто і цілих три тисячі. Були гості з Польщі та Білорусі, представники обласної та районної влади. Страви настільки були смачні, що стіл спорожнів протягом години.

Радехів, Львівська обл.