Передплатити Підтримати

…А сукні у моделей – з газетного паперу та клейонки


Юні кутюр’є демонстрували екологічні колекції одягу

У Центрі творчості дітей та юнацтва Галинини «Погулянка» відбувся Перший міський фестиваль-конкурс «Ековернісаж». Учні навчальних закладів художнього, екологічного та декоративно-ужиткового спрямування представили власні колекції з вторинної сировини та нетрадиційних матеріалів. Моделі виходили на подіум у сукнях, створених з металевих бляшанок, поліетиленових пакетів і паперу.

Творчий захід присвячений Дню Землі, що відзначають у всьому світі 22 квітня. На меті в організаторів незвичного модного показу — привернути увагу учнівської молоді до екологічних проблем. А також продемонструвати, як творчо та неординарно можна утилізувати різноманітний непотріб. У номінації «Експеримент» майбутні дизайнери демонстрували колекції, створені з вторсировини та пакувальних матеріалів: паперу, пластику, поліетилену, металу. А в другій частині заходу під назвою «ЕКО-шик» представили одяг з натуральних тканин та природних матеріалів. Моделі одягали вбрання з бавовни, шовку, льону, соломи, зерна і навіть морських черепашок.

Відкривали конкурс учениці Театру моди «Ренесанс» Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району. Їхня колекція «Козирна карта» зірвала шквал аплодисментів у переповненому залі. «Над своїми вбраннями ми працювали понад місяць, — розповіла учасниця колективу Христина Бобко. — Хоч шиття для нашої команди не є дивиною, але працювати з такими специфічними матеріалами, як поліетилен, синтепон і папір було важко. Чимало людей вважають, що вторсировині місце у сміттєвому баку. Ми ж хотіли продемонструвати, що навіть з непотребу можна створити стильні аксесуари щоденного гардеробу».

Колекцію «Паперова фантазія» моделі представили у сукнях з газетних та журнальних сторінок. Хоч вийти у паперовому вбранні на прогулянку навряд чи хтось зважиться, але на подіумі такі наряди виглядають неабияк ефектно.

Привітом з далекої Латинської Америки стала колекція «Солодкі мрії про Бразилію». Сукні, оздоблені різнокольоровими обгортками з цукерок, вразили присутніх своєю феєричною бразильською тональністю. Юні кутюр’є кажуть, що ставили собі за мету не лише подарувати публіці святковий настрій, а й пропагувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Зокрема, закликати молодь правильно розпоряджатись вторинною сировиною.

Оригінальною є колекція «Сонет Шекспіра». Під час її виготовлення використовували поліетиленові мішки для сміття, фольгу та клейонку. З металевих бляшанок, автомобільних шин та обривок газет представили колекцію, присвячену Небесній Сотні. Траурні вбрання нагадали присутнім гірку сторінку новітньої історії.

У номінації «ЕКО-шик» варто відзначити колекцію «Веснянка». Її творцями є учасники Театру моди «Престиж» Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу. Дівчата представили власноручно створені народні вбрання з натуральних тканин — бавовни, льону та шовку.

Орест ДРИМАЛОВСЬКИЙ.

Фото Оксани ПРОХОРЕЦЬ.