Якою зброєю воювали під час Першої світової?


У Львівському історичному музеї, що на площі Ринок, 6 відкрилася виставка присвячена Першій Світовій війні «Пам’ятати, щоб не повторити». Експозиція висвітлює події у Львові та Галичині у контексті воєнних баталій 1914—1918-х років, розкриває тему розвитку військової техніки, фортифікацій, зброї та спорядження армій, втягнутих у воєнний конфлікт.

Загалом на виставці експонується понад 250 оригінальних пам’яток періоду Першої світової війни. Це типові взірці озброєння: гвинтівки та карабіни з від’ємними багнетами, кулемети, пістолети та револьвери різних моделей, статутна та саморобна холодна зброя. Представлена підбірка різноманітних систем гранат, елементи спорядження, уніформи, документи.

Візуальний ряд виставки доповнюють понад 200 фотографій зі збірки Львівського історичного музею. На світлинах можна побачити таких непересічних особистостей як митрополит Андрей Шептицький, доктор Тадеуш Рутовський, архикнязь Вільгельм Габсбург, штабс-капітан Петро Нестеров, генерал-полковник Едуард фон Бьом-Ермолі, генерал-ад’ютант Микола Миколайович Романов та інших.

“Виставка приурочена до військових баталій за гору Маківка, які відбувалися у квітні-травні 1915 року, — розповів “ВЗ” директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський. — Січове стрілецтво — не просто українська мілітарна організація. Це фундамент з якого кріпилася Українська галицька армія та Українська повстанська армія”. За словами директора музею, тривалість виставки залежатиме від її популярності. Найвірогідніше вона триватиме близько двох місяців.