Карнавал в Ріо – самба, зґвалтування і відмивання грошей


Одна з найбільших проблем карнавалу — зростання кількості зґвалтувань малолітніх

У бразильському Ріо-де-Жанейро та інших містах і містечках країни відкрився наймасштабніший у світі карнавал. Свято триватиме близько тижня. У середу, 13 лютого, стане відома школа-переможниця.

Бразилійці прагнуть «втекти від карнавалу»

Танцювальний колектив має 1 год. 20 хв., аби пройти самбодромом — 700-метровою доріжкою з трибунами у центрі Ріо. У кожного з 12 колективів — від 2500 до 4500 танцюристів. Школа, яка виступала першою, свій танець присвятила Південній Кореї, — до 50-річчя початку імміграції корейців до Бразилії. Школа «Унідус да Тіжука» розповіла про культуру Німеччини, згадавши багатьох великих німців — від Бетховена до Марлен Дітріх. За прогнозами місцевих експертів, цього року карнавал в Ріо мають відвідати близько шести мільйонів осіб.

Але багатьом бразильцям від карнавального божевілля хочеться втекти. У цей тиждень різко зростає вартість номерів не лише у готелях Ріо, Сан-Паулу, Сальвадора і Ресифі, а й у малих сільських готелях (посадас).

Карнавал у цьому році затьмарений трагедією в місті Санта-Марія, де 27 січня через пожежу в нічному клубі загинули понад 230 осіб. У Санта-Марія діє 30-денний траур... На знак солідарності скасували карнавал у понад 20 сусідніх містах. У деяких інших бразильських містах свято не відбувається через економічні проблеми.

Вартість квитка на самбодром — до тисячі євро

У Бразилії карнавал вважає-ться найдемократичнішим у світі святом. Але, будучи святом для всіх і вся, карнавал не радує доступними цінами. Потрапити на самбодром — недоступна розкіш для більшості бразильців. Відвідування самбодрому у Ріо може вилитися в круглу суму — до 1 тис. євро за квиток. Аналогічним чином ідуть справи в інших карнавальних містах, де ціни варіюються до 600 євро за вечір. Втім, свято живе не лише на самбодромі. Будуть масові народні гуляння, учасником яких може стати кожен.

Ціна карнавалу — понад два мільярди доларів

Щорічно завдяки карнавалу з’являються сотні тисяч тимчасових робочих місць. Лише у Ріо в цьому році було створено 250 тис. вакансій. Багато хто йде працювати у школи самби і поповнює армію швачок, зав-дання яких — у рекордні терміни пошити тисячі костюмів і масок. Затребувані теслі й столярі, відповідальні за складання карнавальних возів. Усе це обходиться Бразилії в... 2,1 млрд. євро. Бразильська громадськість перетворила школи самби у потужні структури, здатні розпоряджатися величезними сумами, ні перед ким не звітуючи. Карнавал повністю залежить від головного спонсора — нафтової компанії Petrobras. Щорічно карнавальний куш ділять школи самби, телебачення, спонсори і громадські фонди.

Карнавал — час зґвалтувань і СНІДу

Одна з найбільших проблем карнавалу — зростання кількості зґвалтувань малолітніх. У дні перед всенародним божевіллям президент країни Дільма Русеф розпочала кампанію із залучення населення до боротьби з сексуальним насильством. Під час минулого свята з січня по квітень 2012-го зареєстрували 34 тис. зґвалтувань по країні! Найбільша кількість злочинів відбулася в період карнавалу.

Аби уникнути поширення ВІЛ-інфекції, мінохорони здоров’я Бразилії торік роздала 68 млн. презервативів. За деякими даними, під час карнавалу кількість ВІЛ-інфікованих збільшується на 25-30%.