Передплатити Підтримати

Пасажирів зі сходу «фільтрують» – аби «колоради» не пройшли


Потяг Маріуполь-Донецьк-Львів, яким на Суперкубок прибули фани «Шахтаря», зустріла лінійна міліція

Керівництво УМВСУ на Львівській залізниці запросило журналістів ознайомитися з роботою фільтраційного центру, створеного тиждень тому на станції “Львів”.

Словосполучення “фільтраційний центр” одразу породило в голові таку картинку: потяг із Донецька заганяють десь у тупик, усім пасажирам наказують вийти з вагонів і зняти верхній одяг. Під гавкіт вівчарок та наставлені стволи “калашів” правоохоронці обшукують людей... З реаліями життя, з’ясувалося, така картинка нічого спільного не має.

Прискіпливу увагу до потягів, що прибувають до Львова зі сходу України, пояснив начальник

УМВСУ на Львівській залізниці полковник Володимир Дитюк, співробітники лінійної міліції приділяють ще з квітня. Тиждень тому для унеможливлення втечі у західні області терористів, які намагаються покинути зону АТО, вирішили створити фільтраційний центр на станції “Львів”.

Фільтраційні заходи мають також унеможливити потрапляння на захід України зброї та вибухівки, якими зараз перенасичені Донеччина та Луганщина. Посилені наряди міліції також виставлені на під’їзді до Львова, на станціях “Підзамче” та “Красне”. Міліціонери посилили охорону ВОХР (воєнізована охорона) на мостах та інших стратегічних об’єктах залізниці.

Наразі жодного сепаратиста чи терориста правоохоронці Львівської залізниці не затримали. Проте завдяки фільтраційним заходам вдалося затримати вісім осіб, які перебували у розшуку за крадіжки та наркотичні злочини. Днями від провідників потяга, що прямував до Мукачевого, правоохоронцям надійшов сигнал про двох підозрілих пасажирів. Ці молодики, розповіли колійовці, фотографували всі стратегічні об’єкти (мости, тунелі, роз’їзди) під час руху потяга. У Мукачевому міліціонери затримали підозрілих пасажирів і передали їх працівникам СБУ.

Найбільше уваги під час фільтраційних заходів міліціонери приділяють пасажирам потяга Маріуполь — Донецьк — Львів. Цього разу, напередодні футбольного матчу між донецьким “Шахтарем” і київським “Динамо”, до Львова цим потягом приїхали футбольні фани. Разом з озброєними автоматами правоохоронцями кореспондент “ВЗ” зустрічав на пероні потяг з Донецька.

Першим з вагона вийшов чоловік з величезними валізами та маленькою донькою. Дівчинка одразу потрапила в обійми родичів, які зустрічають гостей. “У потязі, — встигає розповісти чоловік, — міліціонери перевіряли в усіх пасажирів документи, питали, хто і чому їде до Львова.”

Люди до таких пересторог ставляться з розумінням. Принаймні так говорять чоловіки років тридцяти, які виходять з сусіднього вагона. Натомість юнак років двадцяти, який представився футбольним уболівальником, каже, що відчув дискомфорт, коли в купе увійшли правоохоронці та почали допитуватися, навіщо він їде до Львова. “Вони чи не в кожному пасажирі з Донецька підозрюють сепаратиста”, — скаржиться хлопець.

Поки розмовляв із пасажирами, правоохоронці “витягли” з натовпу для перевірки кількох пасажирів. Помічаю, що здебільшого це молоді чоловіки з рельєфними м’язами та короткими зачісками, а також пасажири з великими торбами, яких на пероні ніхто не зустрічав. У таких перш за все ретельно оглядають паспорти, а потім ввічливо пропонують пройти до чергової частини міліції на вокзалі.

Через кілька хвилин у приміщенні цієї частини яблуку ніде впасти. Пасажирів по черзі підводять до столів і просять відкрити валізи. Тим часом інші правоохоронці, користуючись комп’ютерами, звіряють паспортні дані з міліцейською базою даних. Декому з гостей із Донецька навіть запропонували залишити на Львівському вокзалі відбитки пальців.

“Такі заходи,- прокоментував дії підлеглих Володимир Дитюк, — триватимуть, поки на сході проходить антитерористична операція. Заради безпеки жителів Львівщини ми навіть скасували відпустки для своїх співробітників. Пасажири мають зрозуміти, що піддаються фільтрації заради їхньої ж безпеки”.

Фото Мирона МАСЛЮКА