Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

В Україні можуть запровадити електронну систему управління запасами ліків

  • 11.10.2021, 19:55
  • 508

Уже з наступного року в Україні можуть електронно маркувати ліки та управляти їх запасами онлайн

Про це написав голова комітету Верховної Ради з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

«Ось як воно працює: виробник наносить на упаковку QR-код. Він є унікальним ідентифікатором, що дозволяє дізнатись назву, фармацевтичну форму, тип упаковки, серійний номер, термін придатності та дані про виробника. Перед тим, як партія ліків потрапить до торгівельної мережі, всі дані вносяться до електронної бази. Перевірити, чи справжнім є препарат, дуже просто: зчитуєте з упаковки QR-код та звіряєте із даними в електронній базі», — пояснив він.

За словами Радуцького, система 2D-кодування — це найефективніший з усіх інструментів боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами, що існують, адже практично повністю виключає можливість підробляти ліки.

Наразі МОЗ підготувало проєкт постанови про запровадження системи 2D-кодування. Згідно з документом, вона має запрацювати з 1 жовтня 2022 року. Окрім QR-код, виробник повинен буде розміщувати на упаковці ідентифікатор несанкціонованого відкриття (що дозволить встановити, чи була упаковка відкрита раніше).

До моменту запуску системи МОЗ розробить електронну систему e-Stock, через яку буде вестись моніторинг обігу лікарських засобів.

Читайте також: Україну накриває нова хвиля Covid-19

Схожі новини