Передплата 2024 ВЗ

Я також докладаю максимум зусиль, щоб до червня прийшло кілька мільйонів доз вакцини, – Порошенко

  • 16.04.2021, 19:10
  • 553

Україна потребує до червня не менше 3 мільйонів доз вакцин від коронавірусу

Фото Європейська Солідарність
Фото Європейська Солідарність

Про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у Черкасах під час презентації медикам антиковідного плану. Він зазначив, що докладає зусиль для того, щоб світові виробники якнайшвидше надали можливість Україні отримати необхідні вакцини. Наразі, зауважує Порошенко, Україна отримала препарати для щеплення лише 2 відсотків громадян.

«Немає цим вакцинувати. Те, що по програмі COVAХ — це півмільйона CoviShield, і зараз 200 тисяч китайської вакцини, плюс сьогодні 117 тисяч Phizer. На 40-ка мільйонну країну — 800 тисяч вакцин через півроку. За півроку знайшли вакцин на 2 відсотка населення», — обурився Порошенко.

«Коли в червні минулого року треба було стати в чергу — Україна не записалася ні в червні, ні в липні, ні в серпні, ні у вересні, ні у жовтні, ні у листопаді. Прокинулася Україна в грудні і не змогла нічого зробити», — констатує лідер «Європейської Солідарності».

«За 53 дні вакцинації в середньому вакцинували менше 8 тис 500 пацієнтів. Якщо ви візьмете 40-ка мільйонне населення України, це буде означати, що повний період вакцинації до колективного імунітету буде складати більше 7 років з такими темпами», — пояснює п’ятий Президент.

«Я докладаю максимум зусиль, щоб до червня в Україну надійшло понад 3 млн доз вакцини, це абсолютно реально. І 1,5 млн CoviShield або AstraZeneca, бо AstraZeneca буде поставляти нам в тому числі і з південнокорейських закупівель, не тільки з Індії. Абсолютно реально, щоб надійшла нова партія вже державних закупівель вакцини Phizer. Абсолютно реально, щоб надійшли ще інші американські вакцини, і про це зараз дуже ефективно ведуться переговори», — повідомив Петро Порошенко.

Він також наголосив на необхідності широкого розгортання мережі вакцинації.

«Уявіть собі, надійде 3−4 млн доз вакцини до червня. Де їх зберігати? А де мобільні групи? У США за добу вакцинується більше 4 млн пацієнтів. Знаєте, хто вакцинує людей в США, кому президент довірив вакцинацію? Армії. І мобільні бригади розгорнуті скрізь — від аптек до церков. І тому є цифра 4−5 млн за добу. Так само в церквах, аптеках і на армійських базах вакцинуються у Великій Британії. І прем’єр Борис Джонсон, мій великий друг, своїм особистим прикладом турбувався і піклувався про кожну дозу», — зазначає Порошенко.

«Україна втрачає щодня від 400−500 українців. Кожен місяць Україні втрачає таке місто, як Чигирин. Це занадто висока ціна, яку Україна і українці платять за некомпетентність влади. Цього тижня, на жаль, буде досягнуто сумний рубіж в 40 тисяч українців, які померли. І найближчим часом буде досягнуто рубіж 2 мільйони українців, які перехворіли», — констатує Порошенко.

«Зараз провідні фармакологічні виробники світу розробили дуже ефективні ліки, які завершують клінічні випробування. Весь світ уклав контракти на придбання цих ліків, крім України. Не можете самі — зверніться до міжнародних організацій USAID, ООН, ВОЗ, якщо ви не вмієте», — закликає Порошенко.

«Європейська Солідарність» не збирається мовчати. Ми збираємося допомогти Україні домовитися про постачання, отримати ліки, щойно закінчиться випробування", — повідомив Порошенко, нагадавши, як свого часу на посаді міністра закордонних справ завдяки прямим контактам з керівництвом компанії Hoffmann-La Roche проводив успішні переговори щодо постачання ліків від пташиного грипу.

Як відомо, 8 квітня Петро Порошенко презентував оновлений стратегічний антиковідний план, який передбачає 10 кроків для захисту українців від пандемії. Він передбачає швидку вакцинацію для громадян, організацію виробництва вакцин в Україні, соціальний захист для медпрацівників, економічну підтримку для громадян та соціально відповідального бізнесу в умовах локдауну, достатнє забезпечення лікарень кисневим обладнанням та медикаментами, розширення кількості ліжок за рахунок відомчих медзакладів.

«Європейська Солідарність» ініціює позачергове засідання Верховної Ради для обговорення питань пандемії, зриву процесу вакцинації, посилення захисту медпрацівників. Фракція зібрала необхідну кількість голосів народних депутатів.

Читайте також: Порошенко закликав владу негайно зосередитись на забезпеченні лікарів та лікарень

Схожі новини