Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Попит на комплекси „Ай-Петрі“ на фронті зростає, тож ми збільшуємо виробництво»

  • 25.07.2024, 11:34
  • 250

Комплекс протидії технічним розвідкам ворога «Ай-Петрі СВ» за кілька місяців роботи на лінії фронту вже зажив доброї слави. Ця новітня розробка українських інженерів захищає артилерійські бригади, піхоту та інші підрозділи від російських БПЛА — і розвідувальних, і ударних

Фото "ЄС"
Фото "ЄС"

Робота над вдосконаленням «Ай-Петрі» триває паралельно з виробництвом, бо попит на комплекси величезний, хоча держава поки що не виділяє ні копійки. Петро Порошенко, який фінансує і виробництво, і навчання операторів «Ай-Петрі» власним коштом, передав військовим комплекси нової модифікації, пікапи для швидкого пересування екіпажів, зарядні станції й генератори для автономного живлення.

«Сьогодні ми передаємо чотири комплекси „Ай-Петрі СВ“. Це те, що захищає наші війська, артилерію, піхоту, наш десант від ворожих дронів. Понад 20 комплексів уже працюють безпосередньо на лінії фронту, прикриваючи наші війська», — говорить Порошенко. Нова модифікація має більшу дальність роботи, розповідає військовий. А це означає й більшу безпеку для українських бійців.

«Попит на комплекси „Ай-Петрі“ на фронті зростає, тож ми збільшуємо виробництво. „Ай-Петрі“ — це тактичний комплекс протидії технічним розвідкам ворога, який прикриває наших воїнів безпосередньо на бойових позиціях. Військові добре знають, скільки життів це рятує. Тому гарна слава про „Ай-Петрі“ швидко розійшлася і на південному, і на східному напрямках», — говорить Петро Порошенко.

«На базі досвіду бойового застосування ми створили 4 комплектації „Ай-Петрі“. Сьогодні передаємо їх військовим до Центру забезпечення служби ПДТР ГШ ЗСУ разом зі зв’язком та пікапами для їх мобільності. А наше українське виробництво збільшує обсяги в 3−4 рази», — повідомив п’ятий президент. За словами Порошенка, суттєво наростити виробництво було непросто, це передбачає роботу у дві зміни при постійних відключеннях світла та атаках на критичну інфраструктуру.

«Це — наш внесок в оборону держави. Як і серійне виробництво комплексів індивідуального захисту „Ванільний цукорок“, FPV-дронів, новітніх комплексів окопного РЕБ та дронів-перехоплювачів», — констатує Порошенко.

У листопаді минулого року стало відомо, що Петро Порошенко інвестував у розробку новітньої системи РЕБ 150 млн грн. Наразі сума інвестицій сягнула 200 млн грн, два десятки комплексів вже працюють на фронті. Одними з перших їх отримали артилеристи. За словами пʼятого Президента, умови сучасної війни вимагають технологічних рішень. «Це — кібербезпека, яка має унікальні властивості, розроблена фахівцями нашої команди — програмістами, інженерами. Ми налагодили серійне виробництво. Ми за цей дуже короткий термін пройшли усі види випробувань і поставили його на озброєння», — сказав Порошенко.

«Моя мрія, щоб уся смуга оборони була під надійним прикриттям кіберзахисту, ефективним для протидії всім системам безпілотних літальних апаратів», — говорить п’ятий президент.

Він також пояснив, чому ухвалив рішення інвестувати в цю розробку. «У мене не було іншого виходу, бо нічого подібного я серед усіх розробок не бачив. Я вкладав в науково-дослідну розробку тоді, коли ми ще не мали жодної моделі, яка б ефективно працювала. Але я вірю в нашу команду, вірю в програмістів, вірю в інженерів. І вірю в унікальну майстерність тих екіпажів, які зараз застосовують цей кіберзахист безпосередньо на смузі зіткнення», — говорить Порошенко.

Схожі новини