Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Кількість ковідних смертей підштовхнула США до схвалення вакцини від Moderna

  • 15.12.2020, 19:55
  • 671

Регулюючі органи США заявили, що вакцина Moderna безпечна й ефективна для запобігання COVID-19 у людей у ​​віці від 18 років і старше

Про це повідомляє Bloomberg.

Співробітники Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) випустили звіт, в якому йдеться про те, що вакцина компанії Moderna на 94,1% ефективна в запобіганні COVID-19.

FDA вивчило дані клінічних випробувань Moderna набагато глибше, ніж дані, раніше опубліковані компанією. Агентство виявило, що вакцина була однаково ефективною для расових та етнічних груп, а також для людей із супутніми захворюваннями.

Згідно зі звітом, вона ефективна на 86,4% у людей у ​​віці 65 років і старше і на 95,6% у людей від 18 до 65 років. Найбільш частими системними побічними ефектами були стомлюваність і головний біль.

Це означає, що вакцина Moderna може стати другою після Pfizer/BioNTech, дозволеною в США.

Читайте також: Вакцина від COVID-19: учасник тестування розповів про побічні ефекти

За даними Університету Джонса Хопкінса, ця новина з’явилася після того, як число загиблих від коронавірусу в США перевищило 300 тисяч осіб.

Раніше повідомлялося, що відомі виробники вакцин проти коронавірусу Pfizer і Moderna вже готуються до масового виробництва. Однак про технологію виготовлення вакцин відомо не багато. Та й розробники не планують повністю розкривати дані про склад своїх вакцин.

Американські компанії Pfizer та BioNTech заявили, що остаточний аналіз фази трьох випробувань вакцини від коронавірусу показує, що вона на 95% ефективна в запобіганні COVID-19 навіть у літніх людей.

Оксфордська COVID-вакцина викликає потужну імунну відповідь у дорослих пацієнтів віком у 60−70 років. Цей факт вселяє надію на те, що вона може захистити вікові групи, які найбільше ризикують заразитися коронавірусом.

Також стало відомо, що вакцина проти COVID-19 під кодовою назвою AZD1222, над якою працюють Оксфордський університет і компанія AstraZeneca, показала середню ефективність в 70%. Один з режимів дозування може бути ефективним на 90%.

Вакцина проти коронавірусу, вироблена компаніями Pfizer та BioNTech, забезпечує надійний захист від COVID-19 протягом 10 днів після введення першої дози.

Першою країною, у якій розпочалась вакцинація, стала Велика Британія. Щеплення проти COVID-19 там почали робити 8 грудня.

Схожі новини