Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Відсьогодні розпочався Різдвяний піст: чим харчуватися та як дотримуватися

  • 28.11.2020, 12:10
  • 811

28 листопада починається 40-денний Різдвяний піст або Пилипівка, який триватиме до 6 січня

У часи раннього християнства віряни постили 7 днів перед Різдвом, але з XII ст. тривалість посту збільшили. Його встановили, аби люди духовно зміцніли до дня Різдва Христового. Цьому сприяють: покаяння, молитва, утримання від пристрастей та справи милосердя, такі як допомога хворим або нужденним, передає Укрінформ.

У цей час християни східного обряду не їдять м'яса, молочних продуктів та яєць. У понеділок, середу та п'ятницю заборонено вживати рибу й пити вино. Також діють заборони на розваги. Не можна: злитися, лукавити, сваритися, засуджувати кого-небудь, робити наклепи, гуляти весілля і тим більше вінчатися. Проте, хрестити дітей можна будь-коли.

Протягом посту можна вживати такі страви: картоплю та вироби з неї, пісний борщ, різного роду супи, гриби, каші, пісні млинці та вареники, свіжі, консервовані та квашені овочі, фрукти, ягоди, бобові, сухофрукти, горіхи, мед тощо.

У середу і п'ятницю можна вживати продукти рослинного походження без масла, сухоїдіння. У понеділок можна їсти гарячу їжу, але без масла. У вівторок і четвер дозволяється гаряча їжа з маслом. Трохи послаблень у меню під час посту діє в суботу, неділю та на великі свята до 2 січня: Введення в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня, Андрія Первозванного 13 грудня, Миколи Чудотворця 19 грудня. Дозволяється вживати рибу, морепродукти та навіть вино.

Із 20 грудня по 5 січня настає період, коли піст посилюється. Риба і вино заборонені. Найбільш строгий пісний день припадає на Святвечір, 6 січня, тобто вечір напередодні Різдва. Цілий день віряни повинні утримуватися від їжі, поки на небі не з'явиться перша зірка. Після вечерні дозволяється гаряча їжа з маслом і традиційна солодка каша — сочиво.

Піст може бути послаблений для хворих, людей похилого віку, а також тих, хто важко фізично працює. Посту можуть не дотримуватись вагітні жінки та маленькі діти.

Схожі новини