Передплата 2024 «Добра кухня»

МОЗ збирається ініціювати закриття ТРЦ і обмежити рух громадського транспорту

  • 15.03.2020, 20:38
  • 1 014

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець заявляє, що для боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 потрібно закрити ТРЦ, лишивши працювати лише аптеки та продуктові магазини, обмежити пересування всередині країни та заборонити збори людей у групах більше 10 осіб

Про це інформує Українська правда із посиланням на звернення міністра, поширене МОЗ.

«Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків.

Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб".

«Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією».

Ємець заявив, що «сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи».

Він назвав коронавірус ворогом № 1 не тільки українського суспільства, але й всього світу та зазначив, що кожна година зволікання «може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів».

За словами міністра, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ще швидше реагувати на нові виклики.

«Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція — найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких».

Окрім іншого, МОЗ рекомендуватиме уряду внести зміни до графіка громадського транспорту, що може включати припинення залізничного сполучення між містами.

Про це розповів головний санлікар Віктор Ляшко, міністр інфраструктури Владислав Криклій на брифінгу в неділю.

На питання, чи будуть закривати метро та залізничне сполучення між містами, Ляшко відповів: «Так, ми будемо рекомендувати зміну графіка громадського транспорту, щоб мінімізувати скупчення людей в одному місці».

Водночас на уточнюють питання, чи буде припинено сполучення між містами, Криклій сказав: «Ще нічого не вирішено. Окремо на засіданні уряду буде розглядатися і ухвалюватися рішення щодо будь-якого громадського транспорту».

За словами Ляшка, МОЗ рекомендуватиме внести більш жорсткі зміни до постанови Кабміну про карантин. Він також не виключив, що карантин буде продовжено залежно від епідемічної ситуації в Україні.

«Ми будемо ініціювати закриття ТРЦ, кінотеатрів, музеїв та інших закладів, де відбувається масове скупчення людей. Ми будемо ініціювати закриття закладів громадського харчування. Найближчим часом ми це розглянемо і подамо».

Схожі новини