Передплата 2024 «Добре здоров’я»

120 українців застрягли на кордоні з Італією через коронавірус

  • 13.03.2020, 17:56
  • 719

Речниця президента Зеленського Юлія Мендель заявила, що Україна робитиме все можливе, аби повернути на батьківщину 120 українців, що застрягли на італійсько-словенському кордоні через обмеження, пов’язані з коронавірусом.

Як повідомляє «Європейська правда», про це Мендель заявила на брифінгу у п’ятницю в Києві.

«МЗС знає про українців, які зупинились на кордоні зі Словенією через закриття кордонів словенською стороною в Італії», — сказала Мендель.

«Приблизно 120 українців, які повертались на батьківщину, були зупинені», — додала вона.

За її словами, громадянам України рекомендували повернутись до місць перебування і надати усі свої контакти диппредставництвам України в Італії.

«Далі вже МЗС працює. Ми будемо робити все можливе, щоб всі українці, які хочуть потрапити на батьківщину, повернулися», — зазначила речниця президента.

Напередодні на кордоні між Італією та Словенією застрягла група українців, які повертались з Італії, але словенські прикордонники їх не пускали через спалах коронавірусу. Словенія закрила свій кордон з Італією для некомерційного руху, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

Як розповіли ТСН.ua заблоковані на кордоні українці, словенські прикордонники поміряли температуру лише у водія та ухвалили рішення не пропускати автобуси та закликали їх повертатися до Італії.

Однак більшість з українців не хоче повертатися, оскільки термін їхнього перебування за біометричними паспортами в країнах ЄС спливає, а тому вони ризикують отримати депортацію та заборону на в’їзд.

МЗС пообіцяло підтримку українцям, які протермінували перебування за кордоном через коронавірус.

Схожі новини