Передплатити Підтримати

Справа про держзраду: Порошенко дав свідчення в суді

У середу, 21 лютого, в Оболонському районному суді продовжують розгляд справи про державну зраду Віктора Януковича. Президент України Петро Порошенко дає свідчення у суді у режимі відеоконференції з Адміністрації президента.

Фото: РБК-Україна

Зокрема,  глава держави  розповів, що під час візиту до Криму 27 лютого 2014 року, особисто бачив регулярні російські війська у Криму і закриту Верховну раду Криму, повідомляє Українська Правда.

"Я особисто бачив військовослужбовців у зеленій формі. Це були військовослужбовці збройних сил РФ – як зі складу Чорноморського флоту, так і з регулярних сил, які були перекинуті в ці дні, починаючи з 20 лютого, через відповідні аеропорти і порти України без згоди української держави, що може кваліфікуватися як агресія і незаконна анексія. Це те, що я у Сімферополі і Криму бачив особисто. На власні очі", - сказав Порошенко. 

До того ж, під час слухання справи, в Оболонському районному суді Києва, переглянули відеозапис про приїзд тоді ще нардепа Петра Порошенка до Криму 28 лютого 2014 року.

Про перегляд цього речового доказу перед допитом президента клопотала сторона обвинувачення.

Згідно з поясненням прокурора, на записі видно, що 28 лютого 2014 року Порошенко особисто прибув до Криму без охорони, щоб владнати конфлікт, який підбурювала тоді на півострові Росія.

На самому відео, яке знімав один з місцевих телеканалів, Порошенко російською мовою заявляє присутнім журналістам, що приїхав поговорити з депутатами Верховної Ради Криму і запропонувати їм проведення круглого столу з вирішення проблем півострова.

"Колеги, від наших з вами спільних зусиль залежить, чи буде в Криму мир. Я приїхав для того, щоб цей мир знайти. Сьогодні ми з вами повинні знайти цей компроміс", - заявив він в мікрофони.

Телеведучий повідомив за кадром, що тоді Порошенку так і не вдалося потрапити до депутатів. Зрештою він сів у таксі і поїхав.

Петро Порошенко  також розповів, що в Криму була загроза його життю. Коли журналісти почали знімати факт того, що Верховна Рада Криму заблокована, "була команда, щоб застосувати щодо мене заходи фізичного впливу". Після цього Порошенко попрямував по іншій вулиці до своєї машини, але по дорозі "сотні людей", частина з яких "була провокаторами", намагалися погрожувати йому, але частина встала на його захист. "Тоді була безпосередня загроза моєму життю".

Глава держави також зазначив, що не згоден з тим, що РФ була визнана агресором тільки в 2016 році. "Якщо ви уважно вивчите резолюцію Генасамблеї ООН від березня 2014 року, то в ній рішуче засуджувалася анексія Криму, і це знайшло своє підтвердження в рішеннях вищого законодавчого органу України - Верховної Ради.

Петро Порошенко заявив, що під час відвідання селища Ізварине (Луганська область) в 2014 році його машину обстріляли.