А. Садовий про допит: «Однозначно, що це має політичний підтекст»

Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував вчорашній допит у справі компанії СТР

Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував вчорашній допит у справі компанії СТР, яка має збудувати у Львові великий індустріальний парк. Мер зазначив, що попросив протокол допиту передати державним структурам, які працюють над залученням інвестицій в Україну.

«Це банальний тиск. Після того, як «Самопоміч» перейшла в опозицію, активізувалась робота усіх правоохоронних органів. У нас перевірки по усіх комунальних підприємствах, системна робота. Хай дивляться, ми відкриті. Мене здивували і збентежили вчора запитання слідчих прокуратури. Вони мали листочок, де були заготовлені питання. Навіть якщо я вже дав відповідь, вони все одно повторювали запитання. Питання були з нерозумінням, що таке залучення інвестицій. Я звернувся офіційно, щоб протокол цього допиту можна було передати тим, хто в Україні відповідає за залучення інвестицій на державному рівні, спеціальна Агенція працює, щоб Прем’єр-міністр з тим ознайомився. Якщо прокуратура буде визначати, хто має право працювати в Україні, а хто ні — тоді в нас нічого доброго не буде найближчим часом. Для мене особисто, для кожного керівника пріоритетом є створення нових робочих місць. Якщо ми говоримо, що в СТР має працювати 3 тис людей, кожен з яких має сплачувати подохідний податок, який має поступати у місцевий бюджет, що там має бути 30 висококласних підприємств — це має бути основа. Якщо вони ще погодились заплатити кошти і купити землю, яка просто стояла — за це треба дякувати. А прокуратура починає це все ставити під сумнів. Однозначно, що це має політичний підтекст, щоб загальмувати цей процес. Поки що інвестор ще натхнення має, але ми би вже мали почати там будувати. Той завод, який вони планували тут, вони зараз почали будувати в Румунії. Не відкидають Львів, але не бажають сьогодні інвестори йти, враховуючи тотальну корупцію, непрозорість, яка є нашій державі, а Львів, який демонструє прозорість, постійно отримує удари. Ділянка належить громаді міста Львова», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Садовий іде на допит у Генпрокуратуру

Міського голову Львова Андрія Садового викликали до Генеральної прокуратури на допит.

Як повідомив він у Facebook, ідеться про справу щодо індустріального парку у Львові.

"О 10:30 йду на допит в Генпрокуратуру. Справа "Держава Україна проти індустріального парку у Львові", — написав Садовий.

Він зазначив, що голландська девелоперська компанія CTP перемогла в міжнародному конкурсі на управління майбутнім індустріальним парком у промзоні Рясне-2.

"Після перемоги голландці пропонують не лише інвестувати в майбутній парк, але й викупити землю під ним (хоча не повинні були), голландці погоджуються сплатити за землю 52 млн грн (відповідно до грошової оцінки) і зобов'язуються інвестувати лише в інфраструктуру парку 50 млн євро, залучити потужних виробників та створити понад 3000 нових робочих місць", — зазначив мер Львова.

За його словами, це могло б стати приводом для оптимізму, але в Україні порушили кримінальну справу.

"(Українська держава) починає маски-шоу у всіх причетних установах, шукають кримінал там, де його нема і бути не може. Історія триває вже близько року і я дивуюсь терпінню інвесторів, які досі не розвернулись і не гримнули дверима", — заявив Садовий.

"Буду боротись за цей проект. Не маю таких повноважень, як вся державна машина, але керуюсь меседжем, який неодноразово озвучував президент Порошенко на численних економічних форумах: "Україна відкрита для інвестицій!", — зазначив він.

"Після допиту розповім більше", — написав Садовий.

Справу Садового веде департамент ГПУ в особливо важливих справах у сфері економіки: саме так званий "департамент Кононенка-Грановського" розташований на вулиці Петлюри, 7/9, куди викликали мера Львова.