Посадовців ЛМР викликають на допити через сміттєву проблему

Посадовців ЛМР викликають на допити у поліцію за результатами останнього засідання комісії.

Такі повістки отримали в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна та заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак. Також о 10.00 год на робочому місці повістку вручили Ірині Маруняк, голові Сихівської РА, з вимогою з’явитись на допит о 11.30 год. Надія Банах, голова Залізничної РА, також отримала повістку. Також повістку отримав заступник голови Франківської РА Орест Тимчишин.

У повістці зазначено, що посадовці мають з’явитись до слідчого СУ ГУНП у Львівській області сьогодні.

«Зранку мені принесли повістку на допит в поліцію. Я зв’язався із слідчим, він сказав прийти сьогодні. Я пояснив, що впродовж дня у мене багато нарад. Слідчий уточнив, що можна прийти будь-коли, навіть ввечері», - розповів Сергій Бабак.

«О 10 год в кабінет до мене прийшов слідчий, вручив повістку на допит о 11.30 год. Зазначив, що справа стосується сміття, того, якою є ситуація у Сихівському районі з прибиранням ТПВ», - розповіла Ірина Маруняк, голова Сихівської РА.

«Орієнтовно о 08.50 год у телефонній розмові слідчий повідомив, що справа стосується сміття, зокрема, рішення міської комісії ТЕБ та НС», - додала Галина Слічна.

«Повідомили, що справа стосується невивозу сміття. На допит мати зі собою перелік переповнених майданчиків у розрізі перевізників», — додала Надія Банах

Джерело: прес-служба ЛМР

 "Наближаємося до ситуації, коли Львів потребуватиме введення надзвичайного стану"

 

Відбулося засідання міської комісії щодо критичної ситуації з вивезенням сміття

У понеділок, 15 травня, відбулось позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили критичну ситуацію, яка склалась у Львові з вивезенням та захороненням ТПВ через невиконання меморандуму від 21 квітня 2017 року між Львівською обласною держадміністрацією, Львівською обласною радою і Львівською міською радою про співпрацю щодо прийому твердих побутових відходів із міста на полігони області. Комісія вирішила вжити низку невідкладних заходів з недопущення погіршення санітарного стану міста через неможливість вивезення сміття, адже станом на сьогодні в місті залишається невивезеними 7 580 тонн ТПВ, і з них на землі — 5 440 тонн.

«Ситуація із вивезенням сміття є критичною. Із 19 міст області меморандум підписало 16 міст. Переговори з містами щодо приймання ТПВ складні. Лише з трьома містами укладено угоди на приймання сміття зі Львова на 80 тонн.  Станом на сьогодні перенакопиченими є 428 контейнерних майданчиків у Львові. Це 35% від загальної кількості, і перенакопичення майданчиків є критичним. Загальна кількість ТПВ в межах міста становить 7 580 тонн, із них 5 440 тонн лежать на землі. Ситуація є критичною, на межі екологічної надзвичайної ситуації. Потрібно вживати невідкладних заходів по утилізації сміття та реалізації меморандуму. Ведеться щоденний моніторинг по перенакопиченому сміттю. Є тенденцію до збільшення. На жаль, не виконання меморандуму не дає можливість вирішити ситуацію із ТПВ», - розповів під час засідання комісії заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства ЛМР Сергій Бабак.

Зокрема, за словами голови Сихівської РА Ірини Маруняк сміття перенакопичено у районі на 92 майданчиках. На 22 сміття лежить впродовж місяця, і ситуація погіршується.

«Сміття і біля майданчиків, і на майданчиках. Зараз є теплий період часу і є неприємний запах, тому ситуація є критичною. Держава заборгувала ЛКП  півтора мільйони гривень», - зазначила Ірина Маруняк.

«Перенакопичення є на 85 майданчиках. З них на 24 — більше місяця. На жаль, ця проблема сьогодні не вирішується, адже навіть ті міста, що готові приймати 40 тонн, на жаль, державою не відшкодовуються пільги і субсидії. Сьогодні по району на сьогоднішній момент 3 млн. 850 тис. грн. держава винна ЛКП, котрі не мають коштів, щоб розрахуватися з перевізниками і проплатити ці полігони. Якщо ми це питання не вирішимо, то стануть і ті решта полігонів, які є», - зазначив голова Шевченківської РА Олександр Удовенко.

«Переповнені 52 майданчики, заборгованість по пільгах і субсидіях складає півтора мільйони гривень», - зазначив голова Личаківської РА Іван Лозинський.

«Перенакопичення на 155 майданчиках, з них 82 — з квітня. Заборгованість пільг і субсидій — 1 млн. 266 тис. грн.», - зазначив заступник голови Франківської РА Орест Тимчишин.

«Перенакопичено зараз 27 майданчиків, на ранок не було вивезено 14. По пільгах і субсидіях заборгованість більше мільйона гривень», - зазначив в.о. голови Галицької РА Андрій Зозуля.

«23 майданчики переповнені, більше половини не вивозять фактично місяць, заборгованість — приблизно півтора мільйони гривень», - зазначила голова Залізничної РА Надія Банах.

Перенакопичені майданчики є і закладах освіти міста.

«На сьогоднішній день ситуація в закладах освіти і в закладах охорони здоров’я не є найкращою. Минулого тижня було 30-35 перенавантажених майданчиків. Сьогодні ми маємо 19 перенавантажених майданчиків в закладах освіти і в закладах охорони здоров’я. Ми сьогодні спостерігаємо велику кількість гризунів біля наших установ, ми звичайно, ставимо обмеження, проводимо дератизацію, але це є загрозлива ситуація в першу чергу для здоров’я дітей і мешканців міста», - зазначила в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.

Подальше невивезення сміття при збільшенні температури повітря загрожує виникненням спалахів кишкових та інших інфекцій.

«Сьогодні захворюваність на кишкові інфекції у місті Львові не перевищує захворюваність в аналогічний період минулих років, проте та ситуація, яка склалася з невивезенням твердих побутових відходів і стабільним підняттям температури атмосферного повітря, загрожує виникненням спалахів кишкових інфекцій. Як би банально не звучало, але основним переносником збудників з тих майданчиків, де є накопичення, в тому числі харових відходів, стають щури і мухи. І якщо зі щурами в нас є засоби боротьби — дератизація  проводиться у місті в режимі нон-стоп, то мух, які є переносниками збудників, з ними фактично якихось активних дій ми вжити не можемо. Тому ті мухи, які можуть отримати збудника на майданчику, вони потім пересуваються, можуть опинитися на нашій кухні, на інших об’єктах, в школах, садочках, в будинках, і вони стають переносниками кишкових інфекцій. В такій ситуації ризик спалахів кишкових інфекцій в тій чи іншій частині міста Львова зростає. Ми наближаємося до ситуації, коли місто буде потребувати введення стану підвищеної готовності, а  можливо, і, не дай Боже, введення надзвичайного стану. Проблему треба вирішувати глобально, без сумніву, але мешканцям потрібно не забувати, що зменшити ризики кишкового інфікування можна за допомогою посиленого дотримання особистої гігієни, контроль за дітьми, миття рук після перебування на вулиці тощо», - зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.    

«Крім кишкових інфекцій, з’являються інші проблеми — можливий туберкульоз, холера тощо. Окрім того, орнітоз — голуби злітаються масово на смітники, що гниють та виділяють запах. Хочу сказати, що інфекційних хворіб багато і небезпека є дуже велика на сьогоднішній день. До нас надходить дуже багато скарг від мешканців міста Львова. Просять допомоги, але вирішення питання щодо вивозу, на жаль, не в нашій компетенції. Є правове поле, вимоги санітарного законодавства, ми пробуємо роз’яснювати та заспокоїти мешканців», - додала головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у м. Львові Галина Пилипович.

Відтак, комісія вирішила:

         — підготувати звернення до Управління Держпродспоживслужби в м. Львові щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної ситуації епідемічного характеру у місті Львові і населених пунктах Львівської міської ради;

         — вирішити з власниками ринків питання щодо можливості мінімізації відходів, що продукують ринки;

— організувати проведення повторної щомісячної дератизації в житлових будинках, в будівлях закладів освіти і охорони здоров’я, парках та скверах прилеглих до контейнерних майданчиків твердих побутових відходів;

— в черговий раз підготувати звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації, голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо невідкладного скликання зустрічі з мерами обласних міст, які підписали меморандум і обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо реалізації меморандуму та надання місту Львову дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах Львівської області;

— в черговий раз підготувати звернення до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо невідкладного скликання Державної комісії з вирішення питання вивезення твердих побутових відходів на полігони твердих побутових відходів в інші області України, так як меморандум про співпрацю з вивезення та захоронення твердих побутових відходів в межах Львівської області не виконується;

— рекомендувати Львівському міському голові звернутись до громади міста Львова, міжнародних організацій та дипломатичних представництв щодо наближення загрозливої ситуації епідемічного характеру на адміністративних територіях Львівської міської ради;

— при отриманні відповіді від Управління Держпродспоживслужби в м. Львові, у відповідності до статті 50 Кодексу цивільного захисту України та статті 5 Закону України "Про зону надзвичайної екологічної ситуації" організувати підготовку матеріалів на позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та підготовку звернення до Кабінету Міністрів України про оголошення території міста Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.