Садовий: "Це буде непростий процес, бо кримінальних справ щонайменше три"

За словами мера Львова Андрія Садового, одне з порушених проти нього кримінальних проваджень стосується Грибовицього сміттєзвалища, друге – індустріального парку, а третє – "щось дрібне".

Про львівське сміття

— Кожного дня місто продукує 500-600 тонн відходів, які треба вивозити. Держава закрила існуючий полігон. Альтернативного немає. І прем’єр детально проінформований про всі нюанси. Замість того, щоб сказати, яким шляхом він буде допомагати місту вирішувати проблему, пропонуючи інші полігони, він говорить — який Садовий поганий.

— Ситуація у Львові дійсно є складна. В нас близько 37% майданчиків міста є переповнені і взагалі стоїть питання функціонування міста — як місто буде жити. Тому що не виключається момент введення надзвичайного стану. Але це вже держава буде робити.

Про кримінальні провадження та підозри від ГПУ

— Я знав, що вони мали це зробити до 21 числа, але минулого четверга внесли зміни до КПК і, до речі, ці зміни роблять можливості прокуратури ще більшими, бо можна справу тепер розслідувати безмежно довго, можна об’єднувати різні справи. Можлива також й інформація, яку озвучив генеральний прокурор, що вони передають справу в іншу область.

— Я готовий. Я буду максимально коректним. Сьогодні познайомився з адвокатами, які будуть представляти мої інтереси. Розумію, що це буде непростий процес, бо кримінальних справ щонайменше 3 є на сьогодні, які будуть навколо мене крутити і вони робитимуть свою справу.

— Все це може бути припинено за секунду, якщо "Самопоміч" поміняє свою позицію у парламенті. Тоді всі проблеми міста Львова зникнуть. І питання сміття зникне, і питання кримінальних проваджень. Такі реалії нашого часу.

Садовий: «Проблема зі сміттям Львова вирішується за одну секунду»

Міський голова Львова Андрій Садовий запевняє, що питання "сміттєвого колапсу" в місті вирішується за один момент.

Про це він заявив в ефірі 24 Каналу.

"Проблема вирішується за одну секунду — просто розблоковуються полігони і дається можливість вивозити сміття,» — заявив Андрій Садовий.

За його словами, якщо держава вирішить і далі блокувати питання з львівським сміттям, то на неї можна буде подавати позов.

"Якщо держава буде дійсно їх (полігони, — ред.) всіх блокувати і доводитиме до такого сценарію (надзвичайного стану, — ред.), то це називається геноцид українського народу. Тоді нам треба подавати позови проти держави, проти державних чиновників, які не виконують свої прямі функціональні обов’язки", — наголосив мер Львова.

Садовий розповів, навіщо його намагаються залякати

Адміністрація Президента України хоче, щоб партія "Самопоміч" у Верховній Раді була "ручною".

Таку думку висловив мер Львова Андрій Садовий в ефірі 24 Каналу.

"Елементарно просто — "Самопоміч" у парламенті має бути ручною. Голосувати, як це потрібно Адміністрації Президента. Тож і всі проблеми знімаються за одну секунду. А як вони звикли — ага є керівник партії, отже треба тиснути на нього, треба створювати йому проблему і примушувати його до зміни позиції. Все дуже просто. Таке в них мислення примітивне", — каже міський голова.

Садовий наголосив, що "Самопоміч" завжди стояла і стоїть на державницьких позиціях, конкретно підтримуючи розвиток держави.

«І тут роблять з нас ворогів при тому що є ворог — окупант, який загарбав нашу територію,» — додав він.

Садовий: «Існує загроза введення надзвичайного стану у Львові»

Через складну ситуацію з вивезенням сміття у Львові може дійти до введення надзвичайного стану.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий у ефірі 24 Каналу.

"Кожного дня місто продукує 500-600 тонн відходів, які треба вивозити. Держава закрила існуючий полігон. Альтернативного немає. І прем’єр детально проінформований про всі нюанси. Замість того, щоб сказати, яким шляхом він буде допомагати місту вирішувати проблему, пропонуючи інші полігони, він говорить — який Садовий поганий", — говорить міський голова.

Садовий додав, що в Україні часто відбуваються різні техногенні катастрофи — мости валяться, будинки вибухають. Але ще ніхто ніде не притягував мерів до кримінальної відповідальності за це.

«Ситуація у Львові дійсно є складна. В нас близько 37% майданчиків міста є переповнені і взагалі стоїть питання функціонування міста — як місто буде жити. Тому що не виключається момент введення надзвичайного стану. Але це вже держава буде робити,» — зазначив він.

Садовий звернувся до Гройсмана щодо львівського сміття

Мер Львова Андрій Садовий попросив українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана посприяти у вирішенні проблеми з вивозом львівського сміття, допоки не розпочнеться рекультивація наявного полігону та не стартує будівництво нового сміттєпереробного заводу.

Про це він заявив під час робочої наради прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з міськими, селищними та сільськими головами в рамках засідання правління Асоціації міст України, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я прошу вас, пане прем'єр-міністре, у продовження нашої вчорашньої розмови прийняти відповідне рішення, щоб Львів отримав допомогу, щоб ми мали можливість до початку рекультивації нормально вивозити відходи", — зауважив мер Львова.

За словами чиновника, він отримав листа від Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів з рекомендаціями закрити школи міста через переповненість майданчиків для збору сміття.

Садовий очікує свого відсторонення від посади у найближчі дні

Мер Львова Андрій Садовий заявив, що обласна прокуратура до 21 березня оголосить йому підозру, після чого його швидко відсторонять від посади в судовому порядку.

Таку думку Садовий висловив в інтерв'ю DT.UA.

За його словами, завдання підготувати підозру Садовому надійшло до прокуратуру області від вищих ешелонів влади.

"Обласна прокуратура працює у посиленому режимі. Робить усе можливе і неможливе, бо їм дуже важко щось "пришити", особливо коли це шиється білими нитками. Поставлено задачу з високих кабінетів, тому вони найближчими днями висуватимуть підозру. І наступним кроком буде звернення до суду про моє відсторонення з посади", — заявив Садовий.

При цьому він зазначив, що рішення суду буде прогнозованим, оскільки судова система України працює "чітко по вертикалі".

Садовий також заявив, що попередньо оголосити йому про підозру мали після 21 березня, проте щось змінилося, і тепер зробити це планується до 21 числа. За його словами, ініціатори цих процесів "відпрацьовують якийсь медійно-сценарний план".

 Луценко: "Садовому можуть вручити підозру і відсторонити з посади "

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що мера Львова Андрія Садового можуть відсторонити від посади у випадку, ящо йому вручать підозру щодо недбалості зі смертельними випадками.

Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів, коментуючи відкриття кримінального провадження стосовно посадовців Львівської міськради, насамперед міського голови Андрія Садового. За словами Луценка, два тижні тому у Харкові була завершена експертиза, яка встановила, що ніякого підпалу на сміттєзвалищі "Збиранка" біля Грибовичів не було.

"Всі розмови про те, що якісь спеціальні диверсанти із конкуруючих політичних партій підпалили сміттєзвалище експертиза не підтвердила. Це було самозагоряння через недотримання технологій", - сказав він. "Відтак стоїть питання про недбалість службових посадових осіб Львівської міської ради, які призвели до такого становища. По-старому це — халатність. Але все обтяжується тим, що ми маємо трьох загиблих. Сім’ї в праві спитати, хто зі службових осіб Львівської міськради за це відповідає", - додав він. "Саме зараз досудове слідство обласної прокуратури встановлює цього "Хто?". Я не можу виключати, що ним може бути і міський голова, і його заступники, і інші посадові особи", — сказав Луценко.

На уточнення про те, чи є у цій справі політичний підтекст, як про це заявляє Андрій Садовий, Луценко відповів: "Мені здається, що проблема зі сміттям виникає не від того, що мер в опозиції чи коаліції. Сміття просто треба утилізовувати, цим треба займатися. Андрій Іванович не перший термін на посаді і навіть не другий".

Раніше Садовий заявляв, що прокуратура готує йому підозру у вчиненні кримінального злочину, однак не уточнив, у якій справі.

Петро Олексійович не може порозумітися з Андрієм Івановичем...

І начебто через це міському голові Львова обіцяють проблеми. Аж до відкриття кримінальних справ.

Міський голова Львова Андрій Садовий, до якого в останні місяці міцно приклеївся “побутовий” ярлик чиновника, що не здатен упоратися зі сміттям у “культурній столиці країни”, тепер може повернутися у вищу лігу вітчизняної політики, стати героєм ток-шоу на центральних телеканалах, а загалом - повернути собі симпатії рядових виборців. Позаяк може стати “жертвою репресій”. Такий висновок напрошується після його власної заяви про те, що незабаром прокурори збираються вручити йому повідомлення про підозру у вчиненні кримінального злочину.

Що саме інкримінуватимуть Садовому (господарські прорахунки чи більш серйозну провину) — не так уже й важливо. Якщо у головний кабінет львівської Ратуші завітають суворі хлопці з відомства Юрія Луценка, це може мати прямо протилежний від сподіваного ефект для ініціаторів такого “наїзду”. Із керманича партії, чий рейтинг останнім часом девальвувався, Садовий, одягнувши на себе терновий вінок “мученика”, може перетворитися у загальнонаціонального лідера “непохитної” політичної сили, “народного улюбленця”, “борця за правду”. І в такій ролі продовжити ходу на омріяний Олімп...

“Воскресіння” Садового, якого потроху почали списувати з чільних політгравців, спричинила його суботня розмова з президентом Петром Порошенком. Говорили на різні актуальні теми, зокрема про наслідки економічної блокади у Донбасі, до якої причетні народні депутати від очолюваної Садовим “Самопомочі”. Спочатку львівський мер дискутував про це з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим (який у кінці лютого вимагав притягнути львівського мера до відповідальності), а коли розмова не дала результату, бесіда перейшла на найвищий рівень. “Чаювали” з президентом.  За словами Садового, він не вів з Порошенком переговорів  щодо деблокування, бо, мовляв, не організовував блокади, та й немає повноважень на такий діалог від її ініціаторів. Але має своє бачення на проблему. Переконаний, що ситуацію можна було б “розрулити” за кількох умов. Перша - якщо буде звільнено з полону терористів (за будь-яку ціну) всіх наших воїнів, волонтерів. Друге - якщо парламент прийме закон про статус окупованих територій з відповідними міжнародно-правовими наслідками і встановленням заборони на торгівлі з ними. Тобто жодних контактів із сепаратистами.    

Петро Порошенко висловив свій, очевидно, трохи відмінний погляд на цей процес. За словами Садового, розмова була важкою. “За чаєм” згадували прізвища нардепів від “Самопомочі” Соболєва, Семенченка, Пастуха, які координують торгову блокаду. Напевно, президент просив, щоб вони згорнули свою активність, оскільки блокада завдає країні великих збитків, шкодить її міжнародному іміджу (в ЄС засудили блокаду, сказали, що вона унеможливить накладення нових санкцій на Росію). Не виключено, Порошенко вмовляв відмовитися від блокади — в обмін на якісь компромісні кроки зі свого боку. Але, так виглядає, президент і голова партії “Самопоміч” вкотре не порозумілися... Саме відсутністю  консенсусу можна пояснити інформацію про появу “підозр”. “Наміри щодо відкриття кримінального провадження є. Такі справи готові. Це я дізнався, власне, в суботу, перебуваю­чи в Києві та спілкуючись з першими керівниками держави”, - повідомив “Високому Замку” міський голова Львова.

Тиск Банкової Садового, схоже, не лякає. Навпаки, розпалює його політичний азарт. Устами своєї партії він робить нові заяви, які ідуть врозріз з позицією Порошенка. А ще оточує себе новими  союзниками. У вихідні, уже в іншій, більш приємній, домашній атмосфері, лідер “Самопомочі” встиг випити кави з потенційними партнерами на майбутніх виборах — Михайлом Саакашвілі, Анатолієм Гриценком, лідером “Дем­альянсу” Василем Гацьком. Навряд чи таке “накачування м’язів” могло сподобатися Петру Порошенку, який, крім іншого,  переживає за майбутні показники своєї партії “Солідарність”. Тож, крім розмов “за чаєм”, не виключаємо інших способів “упокорення” вожака “Самопомочі”, який виконує ще й господарську, завжди таку вразливу місію...    

P. S. Прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган на запит  «ВЗ» повідомила, що “поки що нічого не знає” про оголошення прокурорами  підозри Андрію Садовому.   

А тим часом...

У понеділок в обід зі “Штабу блокади торгівлі з окупантами” надійшла інформація про штурм редуту “16 добровольчого батальйону” у районі Кривого Торця. Один із волонтерів повідомив, що спочатку на редуті повністю відключили мобільний зв’язок, потім до табору редуту заїхали невідомі на БТРах.  Активісти не виключають, що команду на штурм блокадників могли дати у Києві.

Коментар для «ВЗ»

Ігор ТАНЧИН, політолог

Порошенко розглядає Садового як потенційного конкурента на можливих строкових чи дострокових президентських виборах, і робить все, щоб обвалити його рейтинг (зокрема, темою сміття). Разом з тим, Порошенкові  треба зберегти існуючу Раду, не допустити розвалу коаліції. Це складно, бо “Блок Петра Порошенка” валиться, а “Народний Фронт” на цьому тлі починає виставляти президенту свої вимоги. Останнє може здатися дивним, з огляду на мізерний рейтинг “НФ”, але, з іншого боку - їм якраз уже нічого втрачати. “НФ” націлився на ребрендинг,  який почнеться зі зміни лідера. Ним може стати Арсен Аваков, який педалюватиме жорстке протистояння з Росією.  Але наразі максимально антиросійською (не на словах, а на ділі) є якраз “Самопоміч”, яка співорганізувала економічну блокаду на Донбасі. Тому “НФ” і “Самопоміч” на цьому етапі  цілком можуть об’єднатися або укласти взаємовигідну угоду, повністю зайнявши войовничо-радикальну нішу. З таким потенціалом вже не так страшно думати про позачергові вибори. Як мінімум, можна шантажувати ними президента... У них з’являються вагомі підстави для політичної гри.

Фото з архіву “ВЗ”

Садовий заявляє, що прокуратура готує йому підозру

Мер Львова Андрій Садовий заявляє, що прокуратура готує йому підозру у вчиненні кримінального злочину.

Про це сам мер написав 13 березня у своєму Facebook.

"З суботніх зустрічей дізнався, що вже незабаром маю отримати від прокуратури повідомлення про підозру у вчиненні кримінального злочину", — пише Садовий.

"Звичайно, я не пов’язую це, ані з позицією "Самопомочі" в парламенті, ані з особливостями української політики. Так співпало просто", — зазначає мер, не вказуючи, у чому саме його підозрюють.

Напередодні стало відомо, що мер Львова у Києві зустрічався із главою МВС Арсеном Аваковим і президентом Петром Порошенком. Глава держави цікавився позицією мера Львова щодо транспортної блокади ОРДЛО.

"Також ми говорили про блокаду, звучало прізвище Семенченка, Соболєва, Пастуха, він аргументував, що і як треба робити. Я маю своє розуміння з цього приводу. Розмова була дуже важка, Аваков здебільшого слухав", — зазначав тоді Садовий.

Раніше заступник міністра щодо окупованих територій і переселенців Георгій Тука закликав ГПУ та СБУ притягти до кримінальної відповідальності організаторів торгівельної блокади ОРДЛО.

"Генеральній прокуратурі та СБУ годі вже "спостерігати" — організатори "блокади" (Садовий, Березюк, Семенченко, Соболєв, Парасюк) мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності!" — писав Тука у Facebook.

Джерело: УП

Садовий запропонував евакуювати населення з окупованих територій Донбасу

Лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий заявив, що Україна повинна організувати евакуацію з окупованих територій Донбасу тих, хто не бажає жити під владою терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Про це він заявив у неділю, 12 березня, на ХІ-му з'їзді партії у Києві.

«Правда така, що Україна повинна зробити все можливе, щоб організувати евакуацію з окупованих територій всіх, хто не бажає жити під окупацією, і організувати евакуйованим гідні умови життя. І тоді у нас не буде докорів сумління від того, що блокадою ми створюємо незручності нашим людям по той бік лінії фронту», — заявив Андрій Садовий.

Лідер «Самопомочі» також висловив переконання, що торгівля з «ДНР» та «ЛНР» є зрадою національних інтересів.

«Жодні економічні розрахунки не вартують і «виїденого яйця», бо коли солдата на лінії фронту змушувати охороняти безпеку торгових потоків з тими, хто вчора «градом» розшматував його бойового побратима, то нічого гіршого для морального духу такого солдата уявити собі не можливо», — наголосив Андрій Садовий 

Зауважимо, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей проживає близько 4 млн громадян України.